Odśnieżanie może być prostsze, niż myślisz! Wystarczy odpowiedni osprzęt

2 min
Odśnieżanie może być prostsze, niż myślisz! Wystarczy odpowiedni osprzęt

Odśnieżanie to jedna z najbardziej pracochłonnych czynności. Zimą nie możesz z niej zrezygnować, bo chodzi nie tylko o estetykę otoczenia, ale też bezpieczeństwo. Jako właściciel przedsiębiorstwa czy domu jednorodzinnego, zarządca osiedla lub miejskiego terenu zielonego masz obowiązek udrożniania chodników czy parkingów. Robienie tego ręcznie jest mało opłacalne, trwa długo i nie zawsze daje takie efekty, jakich się spodziewasz. Na szczęście proces odśnieżania można dzisiaj zautomatyzować i przyspieszyć.

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby odśnieżanie było skuteczne, lecz mniej pracochłonne niż do tej pory, wyposaż się w nowoczesne osprzęty do maszyn – mini-ładowarek, ładowarekkoparko-ładowarek. Są wśród nich:

  • dmuchawy do śniegu,
  • lemiesze spycharkowe – mini ładowarki,
  • lemiesze spycharkowe – koparko-ładowarki i ładowarki,
  • pługi odśnieżające.

Dmuchawy do śniegu

Dmuchawy do śniegu działają podobnie jak dmuchawy do liści. Mogą wyrzucać śnieg na odległość nawet 1,4 metra, wygodnie i szybko ustawiając kierunek wyrzutu. Producent zastosował w nich napęd silnikiem hydraulicznym, a zmniejszył obecność elementów ruchomych, które najczęściej się psują i wymagają częstej konserwacji. W ten sposób wydłuża się okres eksploatacyjny maszyn. Zaletą elementów jest to, że sprawnie przenoszą nawet duże ilości śniegu, są wyposażone w nakładki ślizgowe oraz trudnościeralną krawędź wykonaną ze stali.

Z perspektywy operatora mini-ładowarki ważne jest to, że zamocowanie osprzętu nie wpływa na pogorszenie widoczności z kabiny.

Lemiesze do mini-ładowarek i koparko-ładowarek

Inną opcją doposażenia maszyn jest zainstalowanie lemieszy. Mają one wysoką wytrzymałość za sprawą elementów konstrukcyjnych ze wzmocnionej stali i są gotowe do przenoszenia nawet dużych obciążeń. Można je swobodnie odchylać, dzięki czemu problemu nie stanowi odśnieżanie nawet nierównych powierzchni dróg czy parkingów.

W lemieszach można też zastosować śruby blokujące pozwalające na spychanie pod niskim obciążeniem.

Pługi odśnieżające

Pługi mają bardziej wszechstronne zastosowanie, bo usuwają nie tylko śnieg, ale też zanieczyszczenia. Wszystkie modele JCB są wyposażone w odwracalne i wymienne nakładki ścierne, co zapewnia idealne dopasowanie do kształtu jezdni, a także ochronę krawędzi lemiesza.

Z bogatej oferty Interhandler na pewno dopasujesz maszyny do odśnieżania, które spełnią Twoje oczekiwania. Powinny one pasować zarówno do pojazdu, jaki posiadasz (koparka, ładowarka), jak również powierzchni, która będzie odśnieżania (jej ukształtowania oraz szerokości/długości).