System LiveLink JCB

Nowoczesny system zdalnego monitoringu autorstwa marki JCB pozwala na sprawniejszą obsługę maszyn oraz zwiększa bezpieczeństwo operatorów. LiveLink powstał z myślą o użytkownikach, którzy chcą pracować wydajniej przy jednoczesnym zmniejszaniu kosztów eksploatacji urządzeń. Czy to możliwe? Okazuje się, że tak — przy pomocy zaawansowanych technologii i inteligentnych rozwiązań.System LiveLink jest dedykowany posiadaczom maszyn marki JCB — koparek, koparko-ładowarek, WLS, ADT oraz innych. Pomaga użytkownikom w monitorowaniu procesów, udostępniając szereg przydatnych informacji — o lokalizacji urządzenia, poziomie paliwa czy konieczności skorzystania z serwisu.

Efektywniejsze użytkowanie

Pełniejsze wykorzystywanie

Uniknięcie awarii

Zredukowanie kosztów

Efektywniejsze użytkowanie

System LiveLink jest dedykowany posiadaczom maszyn marki JCB — koparek, koparko-ładowarek, WLS, ADT oraz innych. Pomaga użytkownikom w monitorowaniu procesów, udostępniając szereg przydatnych informacji — o lokalizacji urządzenia, poziomie paliwa czy konieczności skorzystania z serwisu.

Pełniejsze wykorzystywanie

LiveLink został zaprojektowany przez specjalistów JCB. Jest obsługiwany w sposób zdalny — zbiera dane z maszyn JCB i gromadzi je w jednym miejscu. Tym samym pozwala analizować przebieg ich pracy, aby w przyszłości łatwiej było planować przeglądy i optymalnie wykorzystywać potencjał floty pojazdów ciężkich. Dostęp do zgromadzonych informacji jest ekspresowy za pośrednictwem urządzeń mobilnych — laptopa, smartfona, tabletu. Wystarczy 30 sekund, aby dane z maszyny trafiły na Twój nośnik. System LiveLink gromadzi dane dotyczące: bieżącej lokalizacji, krytycznych ostrzeżeń, historii przeglądów, liczby przepracowanych godzin i wyświetlanych komunikatów, poziomu paliwa. Dodatkowo ma kilka przydatnych funkcji jak choćby mapa zaciągnięta z aplikacji Google czy możliwość ustawienia tzw. Geofence. Goefence, czyli wirtualne ogrodzenie, dzięki któremu system LiveLink może wysłać powiadomienie na telefon komórkowy i/lub e-mail właściciela o przemieszczeniu maszyny poza ustawiony obszar.

Uniknięcie awarii

Korzystanie ze zdalnego monitoringu maszyn pozwala użytkownikom pozbyć się wielu problemów, które towarzyszyły ich wcześniejszej pracy. Przede wszystkim umożliwia pełną kontrolę nad maszynami – ich stanem technicznym i lokalizacją. Dane, które dostępne są za pośrednictwem LiveLink, są niezbędne do poprawiania efektywności pracy, co z kolei wpływa na oszczędności firmy i racjonalne gospodarowanie zasobami. Przyczynia się też do lepszego zabezpieczenia ludzi oraz mienia. Jak?

Zredukowanie kosztów

System wysyła komunikaty gdy maszyna opuści ustaloną strefę eksploracji lub zostanie uruchomiona po godzinach pracy. Dzięki wyświetlaniu bieżącej lokalizacji można na bieżąco kontrolować jej położenie oraz trasę, jaką pokonuje kierowca. Fakt, posiadania tego typu rozwiązanie w swojej flocie, ma znaczenie też dla ubezpieczyciela — może pozytywnie wpłynąć na ocenę ryzyka. W praktyce oznacza to obniżenie składki obowiązkowego ubezpieczenia nawet o 10%! Chcesz się dowiedzieć, czy Twoja maszyna ma fabrycznie zamontowany system JCB LiveLink? – napisz do nas na adres livelink@interhandler.pl.