Najważniejsze zalety ładowarek przegubowo-teleskopowych JCB

2 min
Najważniejsze zalety ładowarek przegubowo-teleskopowych JCB

Przy zakupie nowej ładowarki przegubowo-teleskopowej, warto zastanowić się nad tym, jakie funkcje urządzenia są dla Ciebie najważniejsze. Przeanalizujmy to na podstawie sprzętów marki JCB – brytyjskiego lidera oraz innowatora w branży. Zobacz, jakie są zalety tych maszyn i co wyróżnia je na tle konkurencji. W ten sposób przekonasz się, dlaczego są warte Twojego zainteresowania.

Nowoczesne maszyny budowlane

Gdybyśmy mieli określić maszyny budowlane JCB jednym słowem, to bez wahania nazwalibyśmy je wszechstronnymi. Nie tylko nadają się do pracy w każdych warunkach, ale też świetnie radzą sobie z rozmaitymi zadaniami. Za sprawą dodatkowych, kompatybilnych osprzętów zakres ich zastosowań jeszcze rozszerza się na kolejne obszary. Mogą wspierać prace porządkowe związane z usuwaniem śniegu czy gałęzi na drogach, ale najczęściej spotykane są na placach budów. Jest to możliwe dzięki supersprawnemu silnikowi stałemu napędowi na cztery koła, a także wahliwemu przegubowi centralnemu. Co ciekawe, producent zastosował zmienną geometrię łopatek turbosprężarek dzięki czemu użytkownik od razu zauważy satysfakcjonującą moc i osiągi pomimo tego, że silnik będzie pracował na niskich obrotach. Nie ucierpi przy tym jakość pracy, dlatego można uznać, że takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne.

Praca w trudnych warunkach terenowych

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jakim wyzwaniem dla sprzętu ciężkiego są trudne warunki terenowe. Duży kąt nachylenia, grząski grunt – to tylko niektóre z wyzwań czekających na operatorów ładowarek przegubowo-teleskopowych. Na szczęście dość łatwo można sobie z nimi poradzić za sprawą dobrej maszyny JCB – napęd na cztery koła zapewnia wysoką przyczepność, platforma jest stabilna, a bezpieczeństwo i komfort operatora zdecydowanie się poprawiają.

Komfortowe warunki pracy operatora

Czego od maszyn JCB może oczekiwać ich operator? Jeżeli usiądziesz za sterami ładowarki przegubowo-teleskopowej TM320 AGRI to od razu zauważysz jak wygodna jest jej kabina. To wszystko zasługa nowoczesnego wyposażenia, panoramicznych szyb o dużej powierzchni, niezakłócona widoczność w 360 stopniach.

Pracując w takich warunkach, można wykorzystać maksymalny potencjał dużego zasięgu teleskopowego, a także zwiększyć zakres realizowanych prac poprzez automatyczne dopasowanie osprzętu – zagęszczarek, frezarek, zbiorników do transportu betonu, lemieszy do śniegu, haków dźwigowych, zębów zrywających czy chwytaków.