Górnictwo i hutnictwo to branże wymagające niezawodnych maszyn. Oto oferta przygotowana przez dealera Interhandler

2 min
Górnictwo i hutnictwo to branże wymagające niezawodnych maszyn. Oto oferta przygotowana przez dealera Interhandler

Pracujesz w firmie, która jest związana z górnictwem i hutnictwem? Zapewne rozumiesz konieczność posiadania maszyn niezawodnych, wydajnych i bezpiecznych. Taki standard oferuje brytyjski producent JCB. Za pośrednictwem naszego sklepu masz dostęp do profesjonalnych sprzętów, które zdecydowanie usprawnią tempo codziennych czynności. Zobacz, co możemy Ci zaoferować.

JCB rozumie potrzebę podążania za oczekiwaniami nowoczesnych firm, które działają w sektorze górnictwa oraz hutnictwa. Innowacje w tych gałęziach gospodarki odnoszą się bezpośrednio do poprawy rentowności i wydajności produkcji. Ułatwiają też transport, załadunek oraz rozładunek. Z tymi zadaniami świetnie radzą sobie koparki gąsienicowe i ładowarki kołowe. Do wyboru są zarówno maszyny kompaktowe – zwrotne i mobilne, jak również większe, o masywnej konstrukcji i nieporównywalnie dużej mocy.

Koparki gąsienicowe

Koparki gąsienicowe dedykowane do użytku w górnictwie i hutnictwie mają dużą moc. Są to pojazdy o masie własnej od 13 do 37 ton oferujące wydajną pracę nawet w najtrudniejszych warunkach. Użytkownicy zwracają uwagę na komfort obsługiwania maszyn, a także możliwość ich swobodnej konfiguracji za pomocą osprzętów (zbiorników transportowych, podkładek drogowych, chwytaków, łyżek i młotów wyburzeniowych).

Na co został położony szczególny nacisk w przypadku koparek dla górnictwa? Na ramy obrotowe zamknięte w obudowie, które poprawia wytrzymałość i zmniejsza naprężenia, a także na sprawny silnik taki jak MTU 180 kW w koparce JS300. To i wiele więcej sprawia, że koparki gąsienicowe JCB świetnie nadają się do zastosowania przemysłowego.

Ładowarki kołowe

Jaka jest rola ładowarek gąsienicowych w górnictwie i hutnictwie? Są one wykorzystywane do transportu na krótkich dystansach, usprawniają załadunek i rozładunek materiałów, a dzięki systemom redukującym wstrząsu chronią przewożony ładunek przed uszkodzeniem czy rozlaniem.

Na ich wyposażenie składają się innowacyjne pompy zasilające bloki zaworowe wykrywające ładunki, zawieszenie JCB Smoothride oraz silnik osiągający maksymalną prędkość obrotową na poziomie 700 obrotów w ciągu minuty (dostępny tryb pracy Eco).

Urządzenia JCB angażowane do prac górniczych czy hutniczych realnie poprawiają komfort operatorów i usprawniają realizację zadań. Dzięki nim osiągnięcie maksymalnej wydajności i skrócenie czasu pracy przy jednoczesnym minimalnym wysiłku jest w zasięgu Twojej ręki!