Wszystko, co musisz wiedzieć o maszynach rolniczych JCB

2 min
Wszystko, co musisz wiedzieć o maszynach rolniczych JCB

Maszyny rolnicze JCB są znane na całym świecie. Zazwyczaj trafiają do nowoczesnych gospodarstw, którym zależy na automatyzacji procesów, przyspieszeniu wykonywania zadań oraz poprawieniu wydajności pracy. Jeżeli zamierzasz zmodernizować swoją flotę i uczynić ją pasującą do aktualnych standardów, zobacz, w jakie maszyny warto zainwestować.

Maszyny rolnicze JCB – długa historia i innowacje

JCB to firma, która od lat wyznacza trendy na rynku agro. Dzisiejsze maszyny rolnicze z jednej strony są tradycyjne, z drugiej nowoczesne i bogato wyposażone. Pierwsze przyczepy ujrzały światło dzienne w 1945 roku. Od tego czasu brytyjskie przedsiębiorstwo nie ustawało w doskonaleniu sprzętów, które miały na celu zwiększenie poziomu wydajności oraz produktywności. To doprowadziło do powstania ładowarki teleskopowej typu Loadall w 1977 roku, ładowarek kołowych w 1983 i ciągników Fastrac 8 lat później.

Innymi kluczowymi datami w rozwoju sektora rolniczego w firmie JCB był rok 2006, kiedy JCB wprowadziło innowacyjne rozwiązanie TorqueLock oraz 2010, kiedy powstał system Adaptive Load Control poprawiający poziom bezpieczeństwa oraz stabilność ładowarek teleskopowych. Od pewnego czasu firma może pochwalić się kolejnym osiągnięciem, jakim bez wątpienia jest system telematyczny LiveLink zwiększający efektywność pracy oraz chroniący sprzęt rolniczy przed nadmierną, niekontrolowaną eksploatacją.

Dostępne maszyny rolnicze JCB

Jeżeli myślisz, że są prace gospodarcze, których nie da się unowocześnić i usprawnić przy pomocy maszyn, to spieszymy, aby wyprowadzić Cię z błędu. Choć nadal faktycznie wiele czynności lepiej jest wykonywać ręcznie, to jednak sporo z nich można zautomatyzować przy pomocy:

Urządzenia w większości są bardzo wszechstronne, co pozwala skutecznie angażować je do różnych prac polowych. Kluczowe jest to, że zapewniają operatorom ergonomię, komfort i bezpieczeństwo, czyniąc pracę bardziej wydajną oraz szybszą.

Czy to zbieranie plonów z pola, rozwożenie nawozu, paszy, zbieranie drewna z lasu, czy wiele innych prac związanych z przenoszeniem i przemieszczaniem się – maszyny rolnicze JCB doskonale sobie z nimi poradzą, odciążając pracowników. Wiele z nich ma niewielkie gabaryty, co zdecydowanie ułatwia manewrowanie między zabudowaniami, nawet na ograniczonym obszarze.