JCB WPROWADZA NA RYNEK NAJWIĘKSZĄ KOPARKĘ GĄSIENICOWĄ SERII X 370X

4 min
JCB WPROWADZA NA RYNEK NAJWIĘKSZĄ KOPARKĘ GĄSIENICOWĄ SERII X 370X

JCB rozszerza dziś swoją popularną gamę koparek gąsienicowych serii X, prezentując największy i najpotężniejszy jak dotąd nowy model – 370X.
Ta ciężka maszyna do robót ziemnych gwarantuje wiodący w branży poziom produktywności, trwałości i niezawodności w sektorze 35-40 ton.
Kluczowe cechy:

  • Maszynę zaprojektowano od podstaw w oparciu o sprawdzone DNA serii X
  • Jest w stanie przenosić o 4,5 tony więcej materiału na litr paliwa niż konkurencyjne modele
  • Silnik wysokoprężny Stage V/T4F o mocy 240 kW (322 KM) zapewnia 14% więcej mocy
  • Nowy interfejs użytkownika JCB UX z 10-calowym kolorowym ekranem dotykowym i elementami sterującymi
  • Wyższe ciśnienie w układzie hydraulicznym zwiększa wydajność podczas intensywnego kopania
  • Wydłużone interwały serwisowe dla poprawy całkowitego kosztu posiadania (TCO)
  • Uniesione podwozie i ciężka przeciwwaga zapewniają maksymalną stabilność

Paul Swallow, Business Head – Excavators, powiedział: „Wyższa moc, zwiększona wytrzymałość, dłuższa trwałość, mniejsze zużycie paliwa i niższe koszty posiadania sprawiają, że model JCB 370X to ogromny krok naprzód dla klientów w klasie 35-40 ton. Dzięki fantastycznemu komfortowi pracy operatora i szerokim możliwościom sterowania, model 370X to doskonały wybór wśród ciężkich koparek dostępnych na rynkach na całym świecie.”

Wyjątkowa wydajność

Koparka JCB 370X jest napędzana najnowszym silnikiem wysokoprężnym Cummins L9, który posiada certyfikat zgodności z normami EU Stage V i EPA Tier 4 Final. Sześciocylindrowy silnik o pojemności 8,9 litra oferuje moc wyższą o 14% w porównaniu do poprzedniej wersji JS370, osiągając 240 kW (322 KM) przy zaledwie 1700 obr./min. Silnik zapewnia maksymalną moc przy mniejszym zakresie obrotów, co obniża zużycie paliwa i ogólny poziom hałasu. Silnik Tier 2 common-rail jest dostępny na terytoriach nieobjętych ustawodawstwem unijnym.

Tandemowa pompa hydrauliczna najnowszej generacji marki Kawasaki pracuje ze
zwiększonym ciśnieniem 350 barów, które rośnie nawet do 380 barów w cyklach zwiększania mocy. W połączeniu z blokiem zaworów najnowszej generacji i hydraulicznie sterowanym wentylatorem chłodzącym z funkcją odwrócenia obrotów, przyczynia się to do wiodącej w swojej klasie wydajności. Testy dowiodły, że model 370X jest w stanie przenieść do 4,5 tony więcej materiału na litr paliwa i do 86 ton materiału na godzinę więcej niż konkurenci. Wszystkie główne konstrukcje i komponenty zaprojektowano z myślą o zwiększonej wydajności i produktywności. Cięższa przeciwwaga przyczynia się do wyższej stabilności, podczas gdy powiększona konstrukcja doskonale radzi sobie z przenoszeniem dodatkowych sił. Większe średnice rur doprowadzających i wyższe ciśnienie hydrauliczne pozwalają osiągnąć większą moc na przeprojektowanym końcu osprzętu kopiącego, który teraz ma odlewaną stopę wysięgnika i punkty obrotu siłownika hydraulicznego zapewniające dodatkową wytrzymałość i
długowieczność.

Model 370X jest wyposażony w wysięgnik monoboom o długości 6,45 m, i łyżką w rozmiarach 2,63 m, 3,23 m i 4,03 m do wyboru. Opcjonalne łyżki do dużych obciążeń mają dodatkowe pręty i wzmocnienia, aby sprostać wymagającym zadaniom. Średnica sworznia łyżki jest teraz większa, a maszynę można wyposażyć w nowe szybkozłącze JCB zdolne obsłużyć osprzęty ze sworzniami o średnicy 90 mm oraz 100 mm. Dostępne są również nowe łyżki 2,1 m 3 XHD i 2,43 m 3 XHD. JCB zaoferuje również nowy młot hydrauliczny HM330T specjalnie dla modelu 370X.

Komfort operatora

Podobnie jak wszystkie maszyny serii X, model 370X korzysta z kabiny JCB Command Plus ROPS. Oprócz tego, że jest to jedna z największych kabin koparek na rynku, o kubaturze 2,86 m3, Command Plus wyposażona jest w podgrzewany fotel z zawieszeniem pneumatycznym oraz oferuje niższy – 69 dB poziom hałasu.
Kabinę udoskonalono jeszcze bardziej montując 10-calowy ekran dotykowy z nowym interfejsem użytkownika o nazwie JCB UX, podczas gdy panel przełączników zawiera więcej konfigurowalnych klawiszy skrótów, pozwalając operatorowi na jeszcze bardziej zaawansowaną personalizację. Klimatyzacja, radio z opcją DAB, bezkluczykowe uruchamianie i podwójne kamery zapewniające lepszą widoczność są standardowym wyposażeniem.

Interfejs JCB UX oferuje do 25 profili użytkownika, z których każdy można dostosować do własnych potrzeb. Operatorzy mogą skonfigurować joystick tak, aby ten spełniał ich indywidualne wymagania. Poprawiono funkcję łączności z telefonem komórkowym wprowadzając integrację książki telefonicznej za pośrednictwem ekranu. Maszyna jest wyjątkowo łatwa w obsłudze – z poziomu ekranu dostępne są przewodniki wraz z filmami instruktażowymi obejmującymi wszystkie funkcje systemu JCB UX.

Całkowity koszt własności

Model 370X oferuje monitorowanie poziomów wszystkich płynów na ekranie w kabinie w czasie rzeczywistym. Maszyna charakteryzuje się teraz dwukrotnie dłuższymi interwałami konserwacyjnymi, do 2000 godzin. Serwis płynu chłodzącego silnika jest teraz wymagany po upływie 3000 godzin pracy, a interwał wymiany filtra powietrza wynosi teraz 2000 godzin. Maszyna posiada trzy optymalne tryby pracy – kopanie, podnoszenie i ekonomiczny. Standardem są również funkcje Auto-Stop i Auto-Idle, które zmniejszają zużycie paliwa podczas pracy na biegu jałowym, dodatkowo obniżając całkowity koszt własności.

Dla modelu 370X dostępny jest szeregu opcji umożliwiających dostosowanie maszyny do indywidualnych wymagań klienta. Są to m.in. pomocnicze obwody hydrauliczne z maksymalnie 15 ustawieniami osprzętu czy wysokiej klasy fotel operatora z podgrzewaniem i chłodzeniem. Oświetlenie LED jest teraz standardem, a dostępne opcje pozwalają zastosowanie do 14 świateł roboczych LED. Maszyna może być również wyposażona w systemy sterowania JCB 2D i 3D-ready INTELLIGRADE, które poprawiają produktywność, precyzję i bezpieczeństwo. System kamer 360 z widokiem z lotu ptaka, zintegrowany z 10-calowym wyświetlaczem, może również obejmować poręcze montowane w strategicznych
miejscach wokół koparki.

Model 370X podąża za stylistyką i konstrukcją po raz pierwszy zaobserwowaną w mniejszych koparkach JCB serii X, z solidnymi stalowymi dwuwarstwowymi drzwiami i przykręcanymi poręczami wykonanymi z podwójnych rur.

KONIEC

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt: kontakt@interhandler.pl