Nowoczesne walce wykorzystywane przy budowie dróg i ścieżek. Poznaj specyfikę tych maszyn

2 min
Nowoczesne walce wykorzystywane przy budowie dróg i ścieżek. Poznaj specyfikę tych maszyn

Współczesne drogi, ścieżki rowerowe, biegowe czy chodniki muszą być idealnie gładkie. Gdy takiego standardu wykończenia oczekuje się od asfaltowej powierzchni, to trzeba wykorzystać solidne maszyny do jej wygładzenia. W tej roli od lat niezawodne okazują się walce marki JCB. Poznaj ich możliwości oraz parametry techniczne.

Wykorzystanie walca przy budowie drogi lub ścieżki

Rozwój infrastruktury drogowej wraz z towarzyszącymi im ścieżkami spacerowymi oraz rowerowymi, wymaga zaangażowania do prac wykończeniowych solidnych i wydajnych walców. Nowoczesne maszyny JCB świetnie radzą sobie z wszystkimi wyzwaniami – robieniem wykopów, ale też zagęszczaniem gruntu czy wreszcie ujednolicaniem wylanego asfaltu czy ugniataniem żwiru. Z racji swoich kompaktowych rozmiarów nadaje się  do użytkowania na drogach dojazdowych, parkingach, placach, podwórkach, lotniskach. Wąskie ścieżki czy place o małej powierzchni nie stanowią wyzwania dla zwinnej maszyny.

Obsługa walca – bezpieczna i intuicyjna

JCB od lat unowocześnia swoje sprzęty pod kątem wydajności, jakości i bezpieczeństwa. Dlatego obecnie w ofercie marki są dwa popularne modele CT160 oraz CT260, które świetnie sprawdzają się w drogownictwie. Eksperci zwracają uwagę nie tylko na kompaktowość urządzeń czy ich nowoczesne wyposażenie, ale też fakt, że pozostają bardzo ekologiczne. Wysokiej klasy silniki w wersji ECO generują mniej hałasu, a także spalają mniej paliwa. Przyczynia się to do ochrony środowiska naturalnego, jak również oszczędności eksploatacyjnej.

Do wygodnej i precyzyjnej obsługi walca, wykorzystuje się czułe dźwignie. Bezbłędnie reagują one na polecenia operatora, bez większego wysiłku skręcając, cofając się czy ugniatając. Płynny ruch bez przestojów oraz szarpania to kolejny krok na drodze do redukcji ilości spalanego paliwa.

Walce – łatwe i niedrogie w eksploatacji

Dla długiej żywotności walców oraz uzyskania jak najlepszych efektów i tempra pracy warto zadbać o prawidłową eksploatację urządzenia. Konserwacja podzespołów, przeglądy techniczne, wymiana płynów, naprawy zużytych części lub wymiana starych na nowe – to wszystko sprawia, że właściciel walca JCB może cieszyć się korzystaniem z niego przez długi czas.

Patrząc na popularność, jaką w sklepach stacjonarnych i internetowych cieszą się walce drogowe JCB, można z dużą dozą pewności założyć, że nie rozczarują one inwestora. To zasługa takich funkcji jak napęd przenoszony hydrostatycznie na koła i bęben czy bezobsługowy, dożywotnio smarowany punkt centralny.