Jak wygląda finansowanie maszyn budowlanych JCB Finance?

2 min
Jak wygląda finansowanie maszyn budowlanych JCB Finance?

Znalazłeś się w sytuacji, w której chcesz lub musisz zainwestować w nowy sprzęt ciężki? Nie musisz przeznaczać na ten cel gotówki – możesz natomiast skorzystać z programu JCB Finance. To kilka opcji finansowania zakupu, w tym leasing czy pożyczka. Zobacz, jak działają i dlaczego warto skorzystać z takich opcji.

Przedsiębiorcy, którzy chcą unowocześnić czy rozbudować swoją flotę pojazdów, nie zawsze chcą wydawać na ten cel jednorazowo dużą sumę pieniędzy. To zrozumiałe, zwłaszcza, gdy Twoja dotychczasowa maszyna zepsuła się nieoczekiwanie i zostałeś zmuszony do kupienia nowej. Pomocne w takiej sytuacji okaże się finansowanie JCB Finance.

Program JCB Finance

JCB Finance to program zakładający możliwość uzyskania środków na sfinansowanie zakupu maszyny budowlanej na raty.  Jego warunki są na tyle elastyczne, że z pomocą doradcy łatwo dopasujesz najlepszą opcję do swoich oczekiwań. Ma on doświadczenie w sprzedaży produktów dla branży budowlanej, rolniczej oraz produkcyjnej, dlatego jego wskazówki będą cenne i ukierunkowane na konkretne potrzeby.

Program umożliwia finansowanie zakupu maszyn fabrycznie nowych i używanych. Marka słynie z proponowania rozwiązań elastycznych i pro konsumenckich. Co to oznacza? Np. możliwość skorzystania z przerwy w spłacie kredytu, która może wynieść nawet 6 miesięcy! Firma dba o relację z klientem nie tylko na etapie udzielania wsparcia, ale też przez cały okres współpracy, zapewniając mu obsługę dedykowanego zespołu ekspertów.

Dostępne opcje finansowania

W ramach programu JCB Finance dostępne są następujące formy finansowania zakupu sprzętu:

  • pożyczka – elastyczne warunki, terminy spłat dostosowane do sezonowości przychodów, możliwość finansowania podatku VAT i zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu oraz amortyzacji firmy,
  • zwrotna dotacja z Unii Europejskiej – pożyczka jest udzielana tylko na część, której nie obejmuje dotacja z UE,
  • leasing operacyjny – dopasowanie wysokości rat i stylu spłaty do sezonowości przychodów pożyczkobiorcy, możliwość wykupienia leasingowanej maszyny, opcja negocjowania wysokości opłaty wstępnej,
  • leasing finansowy – traktowany na równi z dostawą środków trwałych, co dla nabywającego oznacza naliczenie VAT-u z góry.

Korzystne warunki cenowe i indywidualne podejście do potrzeb wnioskującego oraz charakteru prowadzonej przez niego działalności – tak najkrócej można scharakteryzować program JCB Finance. Z opcji finansowania zakupu na raty skorzystało już wielu przedsiębiorców.