Przedstawiamy pionierskie rozwiązanie na plac budowy: łyżka obrotowa ENGCON – TILTROTATOR

2 min
Przedstawiamy pionierskie rozwiązanie na plac budowy: łyżka obrotowa ENGCON – TILTROTATOR

Koparki, do tej pory traktowane jako urządzenia o konkretnym przeznaczeniu, teraz stają się sprzętami wielofunkcyjnymi. Wszystko za sprawą osprzętów, które są projektowane i produkowane przez JCB. Marka doskonale rozumie potrzeby użytkowników i trafnie na nie odpowiada. Dlatego mamy do czynienia z takimi innowacjami na rynku jak ENGCON – TILTROTATOR. Poznaj bliżej wielofunkcyjną łyżkę obrotową.

Moduł obrotowy dla wszystkich koparek

Engcon to seria, która doskonale nadaje się do pracy z różnymi rodzajami koparek i koparko-ładowarekSystem TILTROTATOR zasługuje na szczególną uwagę, ze względu na swoje parametry techniczne. Jako element łączący wysięgnik z łyżką czy innym osprzętem bardzo dobrze radzi sobie z szeroką gamą zadań terenowych. To możliwe, ponieważ jego zasięg jest naprawdę imponujący – obraca się o 360 stopni i na boki o 40 stopni w lewo lub w prawo. Aby instalowanie go było łatwe i szybkie, urządzenie ma intuicyjne szybkozłącze. Zintegrowany system kontroli pozwala na montaż z poziomu kabiny – operator nie musi wychodzić na zewnątrz, co sprawia, że jego praca postępuje szybciej i jest bardziej efektywna.

Dopasowanie modeli obrotnic do koparek i własnych potrzeb

Firma JCB proponuje różnorodne złącza odpowiednie zarówno do małych koparek ECO2B (od 1,5 do 2,5 tony), jak również do tych największych na rynku (od 26 do 33 ton). Te najbardziej kompaktowe są stabilne, elastyczne w realizowaniu zadań i maksymalnie bezpieczne. Osprzęty z serii Engcon mogą zyskać wyposażenie w proporcjonalny układ sterowania dla precyzyjnej i płynnej regulacji. Dotyczy to także osprzętów standardowych, czyli uniwersalnych z średniej półki. Są to łyżki do koparek od 14 do 19 ton, które są gotowe do stosowania z odłączanymi chwytakami, obrotowymi szczotkami czy czujnikami obrotów. Dla jeszcze większego komfortu oraz bezpieczeństwa producent wyposażył je w szybkozłącze Q-Safe oraz zawory, które utrzymują ładunek na siłownikach przechyłu.

ENGCON – TILTROTATOR to także rozwiązania dla bardzo mocnych maszyn w klasie od 26 do 33 ton. JCB trafnie ustala, jakie są potrzeby operatorów z tej grupy. Dlatego proponuje potężne obrotnice EC233 – podzespoły są sprzedawane z bezpłatnym systemem sterowania DC2, który pozwala na wymianę osprzętu, bez konieczności opuszczania kabiny przez operatora. Warto wspomnieć o takich funkcjach osprzętu jak centralne smarowanie, hartowane tłoczyska i zintegrowany chwytak wraz z wyjmowaną kasetą GRD w zestawie.