Maszyny JCB, które doskonale sprawdzą się podczas budowy dróg

2 min
Maszyny JCB, które doskonale sprawdzą się podczas budowy dróg

Budowa dróg wymaga zastosowania niezawodnych technologii oraz sprzętów, które sprawdzą się na każdym etapie inwestycji. W pracach niezbędne okazują się maszyny – od wielkogabarytowych koparek i ładowarek kołowych, aż po kompaktowe i mobilne wozidła oraz walce. Jednym z dostawców oferujących rozbudowaną oraz nowoczesną flotę pojazdów dla drogownictwa jest marka JCB. Zapraszamy na przegląd maszyn, które są dedykowane branży brukarskiej.

Ciężki sprzęt drogowy – koparki i ładowarki

Trudno wyobrazić sobie prace związane z układaniem czy remontowaniem nawierzchni bez ciężkiego sprzętu drogowego. Koparki kołowe i ładowarki to podstawowe sprzęty we flocie firmowej. Ich parametry możesz dopasować do charakteru prowadzonej działalności i czynności, których podejmujesz się na co dzień. Opcją „2w1” okaże się koparko-ładowarka, szczególnie w wersji kompaktowej. Mały promień skrętu oraz przełączane tryby kierowania pozwalają na wykorzystywanie jej do prac nawet na jednym pasie ruchu w ograniczonej przestrzeni miejskiej. Rozszerzając zakres swoich kompetencji możesz sięgnąć po zaawansowany sprzęt z czterema kierowanymi kołami. JCB 4CX Eco jest nie tylko wydajna i mocna, ale też energooszczędna i ekologiczna dzięki wyposażeniu w silnik EcoMAX.

Utwardzające nawierzchnię walce drogowe

Wylanie nowej nawierzchni to tylko jeden z etapów, kolejny jest jej wygładzenie oraz utwardzenie. Do wykonania tego zadania delegowane są walce drogowe. W asortymencie JCB są to modele do przeprowadzania wykopów i zagęszczania gruntu, a także walce dwubębnowe oraz dwukołowe. Bardzo dobre osiągi w swojej klasie ma JCB CT260 – sprzęt oszczędny i niezawodny w eksploatacji. Nadaje się do stosowania na asfalcie, do utwardzania warstwy dolnej nośnej oraz walcowania końcowego. Dobrze radzi sobie też w pracach ziemnych.

Ładowarki burtowe – pełna moc i dobre osiągi

Obecność ładowarki burtowej we flocie pojazdów drogowych sprawi, że podnoszenie i przenoszenie ładunków będzie szybkie i proste. Dzięki opcji sterowania burtowego, udźwigu roboczym wynoszącym 985 kg i mocy silnika 75 koni mechanicznych JCB 215 traktowana jest jako najlepsza maszyna małoplatformowa w swojej klasie.

Na placu budowy nie powinno braknąć również wozidła kolebkowego. To kolejna propozycja JCB, która świetnie się sprawdzi przy przewożeniu urobku. To zasługa szeregu innowacyjnych funkcji, takich jak 2-biegowy hydrostatyczny układ przeniesienia napędu czy dwóm opcjom przechylania (obrotowe lub przednie) JCB 3T-1 jest jednym z najciekawszych rozwiązań w tej kategorii.