Maszyny do zadań specjalnych: Czym charakteryzuje się terenowy wózek widłowy?

2 min
Maszyny do zadań specjalnych: Czym charakteryzuje się terenowy wózek widłowy?

Terenowy wózek widłowy jest niezastąpiony w wielu trudniejszych i bardziej wymagających pracach. Nic dziwnego, że w branży nazywa się go maszyną do zadań specjalnych. Dlaczego tak jest? Ponieważ pojazd jest mocny, niezawodny i łatwy w użyciu. Nadaje się do wielu zastosowań, a na nierównym terenie pracuje stabilnie i jest bardzo mobilny. Poznaj bliżej sprzęty marki JCB.

Wózek widłowy do pracy w terenie

Wózki widłowe mogą pracować na placach i halach i w takich miejscach faktycznie często można je spotkać. Jednak zapotrzebowania naszych klientów bywają znacznie wyższe, a wtedy potrzebny jest wózek widłowy w wersji terenowej. Sprawdzi się on niemal w każdych warunkach terenowych – w handlu materiałami budowlanymi, podczas budowy nieruchomości, dróg, a nawet w lesie przy transporcie drewna. Na nierównym terenie maszyny JCB pozostają bardzo mobilne, mocno trzymają się podłoża, a manewrowanie nie sprawia im żadnych trudności.

Udostępniamy aż trzy różne warianty wózków widłowych, co pozwala klientowi dopasować model odpowiadający konkretnym potrzebom. Każdy z nich ma inną nośność, rozmiary i ciężar eksploatacyjny, dlatego gwarantują optymalną efektywność. Osiągi techniczne pozostają na stabilnym, wysokim poziomie, również za sprawą wydajnego silnika EcoMax.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wybieraniu terenowego wózka widłowego? Ważne są takie elementy wyposażenia jak innowacyjny układ przenoszenia napędu. Dzięki niemu zmiana kierunku jest szybka i płynna, a trakcja doskonała.  Ergonomia pracy, bezpieczeństwo – te urządzenia zostały skonstruowane tak, aby sprostały ciężkiej pracy w wymagających warunkach.

Wózki widłowe JCB – trzy niezawodne modele

Nie wszystkie wózki widłowe spełnią Twoje oczekiwania i nadadzą się do pracy, którą zaplanowałeś. Aby móc łatwo dopasować je do konkretnych oczekiwań, proponujemy naszym klientom trzy różniące się od siebie wersje – 926, 930 oraz 940. Ostatnia ma imponującą, jak na tę klasę maszyn, maksymalną wysokość podnoszenia, która wynosi aż 6,7 metra oraz udźwig wynoszący nawet 4000 kg! Do tego silnik 75-konny i jest gotowa do pracy w trudnych warunkach terenowych na niestabilnym gruncie.

Mniejsze wózki widłowe 926 i 930 także świetnie sobie radzą. Mają napęd Synchro Shuttle pozwalający na szybkie zmiany kierunku oraz funkcję przesunięcia bocznego, która zdecydowanie ułatwia rozmieszczanie materiałów na rusztowaniu. Ich zaletą jest bardzo dobry stosunek ceny do jakości.