Elektryczna minikoparka JCB 19c-1E. Zero emisyjna koparka do zadań specjalnych

2 min
Elektryczna minikoparka JCB 19c-1E. Zero emisyjna koparka do zadań specjalnych

Na rynku właśnie pojawiła się nowa koparka do zadań specjalnych, która z jednej strony gwarantuje Ci większy wybór sprzętów, a z drugiej utrudnia podjęcie decyzji zakupowej. Elektryczna maszyna JCB 19C-1E zrobiła spore zamieszanie na rynku maszyn budowlanych. To pierwsze tego typu urządzenie elektryczne, które niemal od razu po premierze doczekało się samych pozytywnych recenzji – i to nie tylko ze względu na brak emisji spalin, ale też stabilną, wydajną pracę.

Łatwość obsługi i szybsza praca

Zaangażowanie do prac minikoparki zdecydowanie usprawnia ich przebieg. Czynności odbywają się płynniej, bezpieczniej i bardziej wydajnie, a nad wszystkim czuwa operator z wygodnej i ergonomicznej kabiny. Jeżeli zależy Ci na tym, że realizowane zadania odbywały się sprawniej niż kiedykolwiek wcześniej, rozważ inwestycję w minikoparkę elektryczną JCB 19C-1E z łatwymi w użyciu szybkozłączami i oddzielną klapą, która daje dostęp do punktów wymagających codziennej kontroli.

Brak spalin – bardziej ekologiczna praca

Producent zastosował w tej niewielkiej, kompaktowej obudowie aż trzy akumulatory litowo-jonowe o łącznej pojemności 312 Ah. Wdrożenie silnika elektrycznego w miejsce wysokoprężnego silnika spalinowego spowodowało utrzymanie wysokiej wydajności pracy (urządzenie po pełnym naładowaniu działa przez cały dzień roboczy), przy jednoczesnym zredukowaniu do zera spalin, hałasu oraz innych dotychczasowych problemów. Ponadto silnik elektryczny jest bardziej wydajny i ma większy moment obrotowy. Zapewnia go także układ hydrauliczny Bosch Rexroth, więc mając porównanie do minikoparki spalinowej nie zauważysz istotnych różnic czy dysproporcji.

Prostota i wytrzymałość konstrukcji

Konstrukcje minikoparek elektrycznych zasługują na uwagę ze względu na swoją prostotę, która przekłada się na łatwość serwisowania, konserwowania oraz napraw. Z drugiej strony jest ona niezwykle wytrzymała – komponenty mają długą żywotność, a poszycie ze stali nie ulega uszkodzeniom mechanicznym. Na solidność wykonania wpływają też tulejowane punkty mocowania łyżki, węże poprowadzone przez wysięgnik i ramię o wysokiej trwałości. Drzwi tylne zostały odlane, co zmniejsza ilość łączeń oraz szczelin i czyni je bardziej odpornymi na uszkodzenia.

Elektryczna minikoparka JCB 19C-1E jest bezpieczna za sprawą takich funkcji jak dźwignia izolująca całkowite sterowanie, odizolowanie gąsienic i lemiesza po podniesieniu panelu sterowania czy wykorzystanie opcjonalne danych telemetrycznych JCB LiveLink.