Dlaczego łyżki koparkowe 6w1 zwiększają wszechstronność maszyny?

2 min
Dlaczego łyżki koparkowe 6w1 zwiększają wszechstronność maszyny?

Obecnie w branży budowlanej cenione są rozwiązania wielofunkcyjne. To tłumaczy skąd zainteresowania łyżkami 6w1. Te elementy koparek doskonale nadają się do realizacji różnych zadań, czyniąc tym samym pracę bardziej wydajną oraz płynną. Jeżeli chcesz zwiększyć funkcjonalność swoich maszyn budowlanych, sprawdź osprzęt proponowany przez brytyjską markę JCB.

Łyżka 6w1 odznacza się solidną budową oraz konstrukcją, która pozwala jej realizować kilka różnych zadań. To sprzęt przeznaczony do użytku ogólnego, wykonany z materiałów najlepszego gatunku. W dodatku wzmocniony płytami bocznymi oraz mający walcowany profil górny, co podnosi jego wytrzymałość na pracę w trudnych warunkach, np. przy obróbce twardego podłoża.

Zadania, jakie pełni łyżka 6w1

Łyżka 6w1 ma znacznie więcej zastosowań niż klasyczny produkt z tej samej klasy. Dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup tego osprzętu i doposażenie maszyny, aby stała się bardziej uniwersalna i wszechstronna.

Dzięki prezentowanemu komponentowi możesz realizować następujące zadania:

  • zagarnianie,
  • wyrównywanie,
  • kopanie,
  • spychanie,
  • skarpowanie/wyrównywanie,
  • ładowanie.

Dzięki temu, że operator nie musi za każdym razem zmieniać części czy nawet całej maszyny, realizacja poszczególnych procesów jest płynna i odbywa się bez dłuższych przestojów.

Prezentowany osprzęt dostępny jest w kilku wersjach do wyboru. Producent oferuje łyżki koparkowe o pojemności wynoszącej od 1,1 do 1,3 m3 i masie wahającej się w przedziale między 715 a 822 kg.

Co oprócz łyżki koparkowej?

Chcąc kompleksowo odpowiedzieć na potrzeby użytkowników, JCB proponuje nie tylko łyżki 6w1. Wymienne elementy wpływają na wszechstronność maszyn i wydłużają ich żywotność. Wśród osprzętu kompatybilnego z koparkami są:

  • młoty — przeznaczone do robienia nawiertów i otworów. Odznaczające się trwałą konstrukcją, wyposażone w elastyczne przewody hydrauliczne oraz system tłumienia hałasu. Zaprojektowane w taki sposób, aby koszty konserwacji były jak najniższe,
  • frezarki — służące do precyzyjnego wydzielania części na zwartych powierzchniach o znacznej twardości (asfalt, beton). Bębny są dostępne w kilku wersjach.

Decydując się na taki zestaw: łyżka 6w1, młot i frezarka zyskasz komplety zestaw akcesoriów do Twojej koparki. Dzięki nim będziesz mógł kompleksowo realizować prace budowlane, jak również obsługiwać roboty ziemne czy drogowe. Taka inwestycja na pewno pozwoli Ci rozwinąć biznes i zaprezentować siebie jako wszechstronnego wykonawcę idącego z duchem czasu.