Gdzie najlepiej kupić lub sprzedać używaną maszynę budowlaną?

2 min
Gdzie najlepiej kupić lub sprzedać używaną maszynę budowlaną?

Zakup i sprzedaż używanej maszyny budowlanej może wiązać się z ryzykiem, gdy trafisz na nieuczciwego kontrahenta. Dlatego coraz więcej osób rezygnuje z zawierania transakcji bezpośrednich, a korzysta z usług pośredników. Giełdy maszyn budowlanych cieszą się rosnącym zaufaniem oraz sympatią, głównie ze względu na bezpieczeństwo, wygodę i duży wybór produktów.

Giełda maszyn używanych

Na giełdzie maszyn używanych można znaleźć wiele ciekawych propozycji dostępnych w różnych wersjach i cenach. Koszt zakupu sprzętu używanego bezpośrednio od dystrybutora zależy przede wszystkim od przebiegu, wyposażenia, osiągów, stanu technicznego oraz wizualnego, jakości maszyny i rocznika jej produkcji. Już inwestorzy dysponujący budżetem w granicach 100 000 złotych mogą tu kupić używane minikoparki wyprodukowane w ostatnich 4 czy 5 latach. Niektóre pracowały zaledwie 145 godzin, co oznacza, że ich żywotność może być naprawdę długa.

Wyszukiwanie produktów na giełdzie jest łatwe, szczególnie, gdy sprzedawca udostępnia sklep internetowy. Wystarczy, że skorzystasz z filtrów i określisz, jaka maszyna Cię interesuje.

Wybierz markę, rodzaj sprzętu budowlanego, rok produkcji, przebieg podawany w godzinach pracy oraz preferowaną cenę. Z wyselekcjonowanych ofert na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Jeżeli jednak wyniki wyszukiwania nie spełnią Twoich oczekiwań, zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą bezpośrednio. W rozmowie określ, czego szukasz, a dealer zadzwoni, jak tylko pasująca oferta będzie dostępna. W ten sposób możesz też negocjować warunki kupna i sprzedaży, np. oddając dotychczasową koparkę w rozliczeniu.

Dlaczego warto korzystać z giełdy?

Giełda używanych maszyn budowlanych prowadzona przez Interhandler to miejsce, w którym znajdziesz duży wybór sprzętów. To wyłącznie sprawne maszyny, które przeszły niezbędne przeglądy, naprawy oraz konserwacje. Są gotowe do dalszej pracy. Wszelkie mankamenty wizualne oraz informacje o szczegółowej kondycji technicznej pojazdu są udostępniane w specyfikacji.

Interhandler w swoim asortymencie ma wyłącznie sprzęt oznaczony certyfikatem JCB Select. Oznacza to, że sprzedawane na giełdzie produkty – walce, wozidła, koparki gąsienicowe są oryginalne oraz wspierane przez producenta. Choć pochodzą z rynku wtórnego, to nadal oferują dobre parametry pracy, mają niski przebieg, a także mogą być poddawane naprawom, przeglądom i konserwacjom zgodnie z najnowszymi technologiami i zaleceniami producenta.