Czym charakteryzują się nowoczesne walce tandemowe z oferty Interhandler?

2 min
Czym charakteryzują się nowoczesne walce tandemowe z oferty Interhandler?

Marka JCB nie przestaje inspirować i zaskakiwać. Wśród swoich najnowszych propozycji dla branży drogowej umieściła nowoczesne walce tandemowe. To maszyny, których celem jest zwiększenie wydajności pracy oraz jej komfortu. Nie bez znaczenia są długofalowe oszczędności eksploatacyjne – maszyna jest łatwa w utrzymaniu, a także w serwisowaniu.

Jeżeli szukasz dobrego walca drogowego JCB, sprawdź model CT160. To jedna z nowszych i ciekawszych propozycji marki, która odznacza się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Wybierając ten sprzęt ciężki, rozbudujesz swoją flotę o pojazd niezawodny, ekonomiczny i wydajny. Poznaj bliżej walce tandemowy.

Walec tandemowy do różnych zastosowań

Wydajny walec tandemowy poradzi sobie z różnymi typami zadań – walcowaniem końcowym oraz przygotowawczym na etapie dolnej warstwy nośnej. Nadaje się zarówno do pracy na asfalcie, jak i bezpośrednio na grząskim gruncie. To wszystko zasługa jego konstrukcji i przemyślanych rozwiązań oraz wyposażenia. Składa się na nie m.in. silnikiem o mocy 18,2 kW (24,4 KM).

Maszyna reprezentuje to, co najważniejsze dla fachowców zajmujących się układaniem dróg. Stanowi perfekcyjne połączenie amplitud, sił odśrodkowych w przedziale od 23,6 do 41,1 kN oraz obciążeń statycznych. Pole robocze o szerokości 1000 – 1200 mm gwarantuje lepsze tempo pracy i większą precyzję. Zarazem jest na tyle kompaktowe, że sprawdzi się nawet na wąskim, nieustawnym terenie.

Wysoka wydajność i doskonałe osiągi

Producent zaprojektował maszynę oferującą bardzo dobre osiągi. To zasługa bogatego i przemyślanego wyposażenia, na które składają się duże zbiorniki paliwa, nadrzędne sterowanie ręczne i automatyczne wibracjami, ciśnieniowe spryskiwanie woda filtrowaną czy powierzchnie bębnów poddane maszynowej obróbce. Na uwagę zasługują szczególnie  okrągłe wały mimośrodowe. Dzięki nim operator ma lepszą kontrolę nad maszyną przy obróbce powierzchni tuż obok krawężników. Poprawiają się osiągi, a częstotliwość wibracji przy większych prędkościach jest odpowiednio wyższa.

Serwisowanie walca tandemowego CT160

CT160 to walec tandemowy łatwy w serwisowaniu. Zastosowano wiele praktycznych rozwiązań, których celem jest poprawa wygody kierowcy, jak również trwałości samej maszyny. Stąd takie funkcje jak hamulce parkingowe hydraulicznie zwalniane i dociskane sprężyną czy regulowane skrobaki vulkollan na każdym bębnie.

Fabrycznie nowy sprzęt, tuż po zjechaniu z linii produkcyjnej poddawany jest testom. Dopiero ich pozytywne zakończenie dopuszcza maszynę do użytku i sprzedaży. Możesz mieć pewność, co do jej jakości.