Czy ładowarka teleskopowa potrafi pracować w ciasnych miejscach?

2 min
Czy ładowarka teleskopowa potrafi pracować w ciasnych miejscach?

Ładowarki kojarzą się z dużym i ciężkim sprzętem. Zazwyczaj takie właśnie są, chyba że potrzebujesz ich do pracy na ograniczonej przestrzeni. Wtedy warto rozważyć skorzystanie z modelu teleskopowego. Marka JCB proponuje maszynę o maksymalnej zwrotności, która świetnie poradzi sobie w każdych warunkach. Poznaj model 525-60.

Sprzęty o standardowej konstrukcji i dużej wadze nie zawsze zmieszczą się na małym metrażu. Do kopania rowów czy poruszania się po niewielkich działkach zastąp je ładowarkami teleskopowymi 525-60. Co je wyróżnia?

Doskonała zwrotność

Niskie i ciasne budynki? Dwubiegunowa maszyna może poruszać się tam płynnie ze zmienną prędkością. Za precyzję odpowiada operator, który ma do dyspozycji hydrostatyczne przeniesienie napędu. To wraz ze zintegrowanym hamulcem pozwala na wielofunkcyjną pracę, a w razie potrzeby na zwiększanie mocy.

W zależności od nawierzchni, po jakiej jeździ ładowarka, może być ona wyposażona w napęd na cztery koła i dodatkowo w blokadę mechanizmu różnicowego. Do zmiany kierunku jazdy służy dźwignia oraz wygodny joystick. Przy jego pomocy przełącza się także tryby kierowania kołami.

Mały promień skrętu i doskonała zwrotność to zasługa rozstawu osi oraz dużego kąta blokady kierownicy.

Bardzo dobre właściwości produkcyjne

Pomimo kompaktowego rozmiaru, ładowarka teleskopowa JCB nadaje się do załadunku o jednorazowej masie nawet 800 kg przy maksymalnym zasięgu do przodu 3,5 metra. Podczas pracy można unieść ładunek na wysokość nawet 6 metrów (2500 kg przy wycofanym wysięgniku i 1750 kg przy pełnej wysokości).

Do urządzenia możesz podłączyć nie tylko klasyczne łyżki, ale też chwytaki czy krokodyle.

Nowoczesny design, wysoka funkcjonalność

Wygląd nowoczesnej ładowarki teleskopowej jest zmodernizowany — nie tylko ze względów estetycznych. Sygnały świetlne i dźwiękowe podnoszą poziom bezpieczeństwa na placu budowy. Są ważne szczególnie tam, gdzie przestrzeń manewrowa jest niewielka.

Usunięty został martwy punkt, ale operator miał szerokie, pełne pole widzenia i pewnie prowadził maszynę. Pomimo swoich rozmiarów, sprzęt ma bogate wyposażenie inspirowane dużymi ładowarkami. Mocny silnik znajduje się z boku obudowy, a wysięgnik jest montowany nisko na podwoziu, co pozytywnie wpływa na sztywność konstrukcji.

Jeżeli szukasz ładowarki teleskopowej, to JCB ze swoją serią 525-60 świetnie wpisze się w Twoje oczekiwania. Urządzenie ma przestronną kabinę i ekran TFT o dużej rozdzielczości, co zdecydowanie podnosi komfort pracy.

Polecane artykuły

Jakie uprawnienia są potrzebne operatorowi minikoparki?
przeczytasz w 2 minuty

Jakie uprawnienia są potrzebne operatorowi minikoparki?

Minikoparki stają się coraz popularniejszą maszyną budowlaną. Lekkie, uniwersalne, z wieloma wymiennymi łyżkami oraz innym osprzętem. Zamontować można do nich wiertnice czy młoty wyburzeniowe, dzięki którym zamienić można je w niezwykle wszechstronne maszyny. Opcja minikoparki elektrycznej powoduje, ...

Koparki a koparko-ładowarki – najistotniejsze różnice
przeczytasz w 2 minuty

Koparki a koparko-ładowarki – najistotniejsze różnice

Koparki i koparko-ładowarki to jedne z najczęściej stosowanych maszyn na placu budowy. Ich funkcje są jednak nieco inne. O ile koparki są przeznaczone przede wszystkim do wykonywania dużych wykopów, o tyle wielozadaniowe koparko-ładowarki projektowane są z myślą o wielu pracach ziemnych. Dowiedz się ...

Najważniejsze wskazówki dla osób korzystających z wypożyczalni Interhandler
przeczytasz w 2 minuty

Najważniejsze wskazówki dla osób korzystających z wypożyczalni Interhandler

Korzystanie z wypożyczalni maszyn budowlanych Interhandler to rozwiązanie pozwalające Ci na dość sporą oszczędność i dające możliwość pracy z użyciem najnowszego i najlepszego sprzętu. Zanim jednak zdecydujesz się na wynajem maszyny, skorzystasz z profesjonalnej opieki serwisowej, czy wsiądziesz do ...