Wybór minikoparki na wynajem – czym się kierować?

2 min
Wybór minikoparki na wynajem – czym się kierować?

Podjęcie decyzji o wypożyczeniu maszyny budowlanej, zamiast jej zakupu to rozwiązanie niosące ze sobą wiele korzyści i to nie tylko finansowych. Możesz pracować przy użyciu innowacyjnego sprzętu, który dopiero co wszedł na rynek. Zanim jednak wybierzesz naszą wypożyczalnię i zamówisz wybrany sprzęt, poznaj nasze wskazówki, czym kierować się przy wyborze minikoparki na wynajem. 

Maszyna dopasowana do Twoich potrzeb 

Pierwszy krok, to określenie, jaką specyfikację powinien mieć sprzęt, aby sprostać przewidzianym przez Ciebie zadaniom. Jeśli planujesz projekty na dość ograniczonej przestrzeni, konieczne będzie skorzystanie z minikoparki o dopasowanych rozmiarach. 

Być może Twoje plany wymagają sprzętu o dużej mocy, ponieważ planujesz wyburzanie. W takim wypadku należy wynająć zdecydowanie większy model. Przed wyposażeniem dokładnie przyjrzyj się głównym parametrom, a w tym mocy silnika, nośności czy głębokości kopania.

Osprzęt a wynajem minikoparki 

Czy podczas planowanych prac wystarczy Ci sama minikoparka? A może konieczne są dodatkowe elementy – osprzęt i narzędzia. Zastanów się, czy na jednym z wielu etapów Twojej pracy nie okaże się niezbędny hak dźwigowy, frezarka, czy głowice tnące. W ofercie Interhandler dostępny jest profesjonalny osprzęt budowlany. 

Sięgnij po koparkę łańcuchową, jeśli planujesz wydajne cięcie lub wybierz dopasowane łyżki, które pomogą Ci podczas wykopków. W wypożyczalni Interhandler dostępnych jest wiele rodzajów osprzętu, który przyda Ci się nawet w codziennej pracy z minikoparką. Nasi pracownicy pomogą Ci wybrać dodatkowe narzędzia. Wystarczy, że powiesz nam, jaki rodzaj prac planujesz przeprowadzić.

Minikoparka na wynajem – kto będzie ją obsługiwał? 

Decydując się na wynajem minikoparki, powinieneś przemyśleć, kto będzie ją obsługiwał. Jeśli planujesz zatrudnić operatora, to dokładnie sprawdź, czy został on przeszkolony i posiada wymagane kwalifikacje. Kiedy wybrany przez Ciebie operator dopiero poznaje maszyny budowlane i pracował on tylko na kilku minikoparkach, to postaraj się wynająć taki model, który nie będzie wymagał zaawansowanych umiejętności i pozwoli sprawnie wykonywać zadania powierzone operatorowi. Wypożyczając minikoparkę od Interhandler, możesz liczyć na wsparcie naszych pracowników, a także wstępne szkolenie z obsługi wybranej maszyny budowlanej.