Wielozadaniowość ciągników rolniczych Fastrac 

2 min
Wielozadaniowość ciągników rolniczych Fastrac 

Nowoczesne rolnictwo coraz częściej i chętniej bazuje na maszynach wielozadaniowych. Podążając za potrzebami swoich klientów, marka JCB proponuje serię Fastrac — wyróżniającą się przede wszystkim komfortem i precyzyjną kontrolą. Ciągniki z tej kategorii nadają się do wielu zastosowań, dlatego są chętnie wybierane do prac gospodarskich, w tym transportu, odśnieżania czy oczyszczania gruntu.

Wielozadaniowe ciągniki JCB z serii Fastrac znajdują szereg zastosowań w rolnictwie. Mogą zastąpić nawet kilka innych maszyn, przejmując ich zadania i czyniąc pracę bardziej efektywną. 

Konstruktorom marki udało się osiągnąć to, dzięki wdrożeniu szeregu wizjonierskich innowacji oraz praktycznych funkcji. Zarówno pod względem wyposażenia, jak i designu te pojazdy nie mają sobie równych.

Co wyróżnia serię Fastrac? 

Inwestycja w maszyny rolnicze wymaga dużych nakładów finansowych. Dlatego kupujący zastanawiają się, w jaki sposób rozbudować swoją flotę pojazdów, dysponując konkretnym budżetem.

Dla wielu optymalne okazuje się sięgnięcie po rozwiązania wielofunkcyjne, dokładnie takie jak Fastrac od JCB. Dlaczego? Ponieważ ciągniki z tej kolekcji:

  • są jednymi na rynku wyposażonymi w pełną konstrukcję ramową,
  • mają bardzo dobrą amortyzację zawieszenia obu osi,
  • osiągają większe prędkości w terenie, 
  • pracują wydajniej w stosunku do tradycyjnych traktorów, wykonując w tym samym czasie nawet o 30% więcej prac polowych,
  • mają wbudowany GPS pozwalający w pełni kontrolować maszynę.

Prowadzenie takiego ciągnika jest komfortowe i bezpieczne. Szereg praktycznych funkcjonalności, jak choćby lepsza przyczepność, możliwość chwilowego zwiększania mocy czy płynne sterowanie realnie podnoszą jakość pracy.

Przeznaczenie maszyn Fastrac

Wielozadaniowe maszyny Fastrac znajdują zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki, w tym w rolnictwie. Doskonale radzą sobie z pracami polowymi, które wykonywane są z użyciem uprawowego sprzętu ciężkiego.

Ułatwiają też transport, dzięki opcji doczepienia rozrzutników, przyczep, naczep niskopodwoziowych do przewozu pojazdów oraz płodów czy środków rolniczych.

Pozostając w tym obszarze, nie sposób pominąć znaczenia systemu GPS, który pozwala monitorować przebieg prac i trasę maszyn. Nowoczesny sprzęt współpracuje z układem GPS TRIMBLE — dzięki niemu sterowanie urządzeniem jest łatwiejsze, a przejazdy liniowe bardziej precyzyjne. Te wszystkie cechy docenisz zarówno podczas prac polowych jak też w realizacji czynności transportowych na drogach o różnych nawierzchniach.