35-lecie firmy Interhandler

2 min
35-lecie firmy Interhandler

2024 rok to wyjątkowy czas dla Interhandler — obchodzimy 35-lecie firmy. Od samego początku naszej działalności dbamy o najwyższą jakość sprzętu i wysokie zadowolenie każdego naszego klienta. 

Tym sposobem udało nam się rozwinąć, tak aby móc oferować nasze usługi na terenie całej Polski. Jak wyglądała cała droga do momentu, w którym jesteśmy teraz?

Początki naszej działalności i rozwój

Nasza firma powstała w 1989 roku pod nazwą Agrohandler. Już od pierwszych dni skupialiśmy się na dostarczaniu wysokiej jakości maszyn rolniczych i budowlanych, stając się wyłącznym dystrybutorem marek JCB i Case IH na terenie Polski. Pierwsze lata były dla nas czasem intensywnego uczenia się i dostosowywania do potrzeb rynku, a sprzedaż nie była większa niż 100 sztuk maszyn na rok.

W 2001 roku, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na maszyny budowlane, zdecydowaliśmy się na zmianę nazwy firmy — od tego czasu Agrohandler przekształcił się w Interhandler. Była to decyzja strategiczna, która pozwoliła nam lepiej odzwierciedlić szerokość naszej oferty i interdyscyplinarny charakter działalności.

Zmiany strategiczne i rozwój sieci dealerskiej

W 2003 roku naszą działalność przejęła holenderska firma inwestycyjna Nimbus. Był to punkt zwrotny w naszej historii. Dzięki wsparciu Nimbus wprowadziliśmy nową wizję rozwoju, która umożliwiła nam szybkie reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe i zwiększenie naszej konkurencyjności.

W kolejnych latach podjęliśmy decyzję o budowie sieci dealerskiej dla maszyn rolniczych JCB. Ten krok znacząco zwiększył naszą obecność i widoczność na rynku polskim. Obecnie nasza sieć liczy 10 dealerów, a dzięki temu możemy równie efektywnie, co skutecznie obsługiwać klientów w całym kraju.

Partnerstwo z JCB i nasza rola dzisiaj

Po blisko 20 latach wspólnej działalności, w 2008 roku zakończyliśmy współpracę z CASE IH w związku z ich fuzją z New Holland. Od tego czasu JCB stało się naszym głównym partnerem. Współpraca dała nam możliwość  zwrócenia się ku rozwojowi w stronę dystrybucji najnowocześniejszych maszyn budowlanych i rolniczych, które obecnie są synonimem innowacji i niezawodności.

Dziś, jako wyłączny autoryzowany dealer maszyn JCB w Polsce, oferujemy naszym klientom nie tylko produkty, ale także wsparcie techniczne i serwisowe na najwyższym poziomie. Nasza oferta obejmuje maszyny budowlane, maszyny do przewozu materiałów, transportu wewnętrznego, a także maszyny rolnicze.

Interhandler — 35 lat na rynku 

Jesteśmy wdzięczni naszym klientom, że są z nami przez te wszystkie lata. Dzięki tak ogromnemu zaufaniu Interhandler nieustannie się rozwija, dostosowując ofertę do bieżących potrzeb rynku i technologicznych nowinek. 

Świętując 35-lecie, chcemy zapewnić, że pozostaniemy wierni naszym wartościom i nadal będziemy dostarczać produkty i usługi, które pomagają naszym klientom osiągać ich cele — z niezawodnym sprzętem.