Jak zaoszczędzić przy zakupie koparki?

2 min
Jak zaoszczędzić przy zakupie koparki?

Zakup koparki to zazwyczaj duży wydatek. Na szczęście obecnie można skorzystać z opcji finansowania lub innej formy zakupów, która pozwala na oszczędności. Żeby nadmiernie nie obciążać firmowego budżetu możesz zdecydować się na leasing, kredyt lub wybrać maszynę używaną. Popularnością cieszy się także zostawianie sprzętu ciężkiego w rozliczeniu.

Leasing lub zakup na raty

Choć w przypadku płatności rozłożonych na raty, trzeba się liczyć z odsetkami, to w przypadku maszyn budowlanych można też sporo zaoszczędzić. Finalnie może się okazać, że zakup był dla Ciebie tańszy, niż gdybyś zdecydował się na płatność gotówkową. Jak to możliwe? Warunki finansowania w takiej sytuacji są ustalane elastycznie, a wiele z inwestycji można finansować środkami pozyskanymi z bezzwrotnych dotacji. W przypadku pożyczki dostępna jest opcja finansowania także podatku VAT, z kolei w ramach leasingu – odpisy amortyzacyjne są zaliczane do kosztów uzyskania przychodu.

Promocje i wyprzedaże roczników

W ramach sezonowych wyprzedaży, Interhandler proponuje duże zniżki i rabaty. Warto śledzić takie akcje jak Black Weeks lub wietrzenie magazynów na koniec roku. Czasem dotyczą one całego asortymentu, innym razem konkretnych maszyn. Możesz np. zyskać aż 20% upustu na zakup walca drogowego, jeżeli kupujesz go w pakiecie z koparko-ładowarką lub minikoparką. Przy większych zakupach, sprzedawcy mogą zaproponować oferty specjalne i negocjacje cen.

Zakup maszyny używanej

W sprzedaży znajdują się nie tylko maszyny nowe, ale też używany sprzęt budowlany. Kupując koparkę „z drugiej ręki” można sporo zaoszczędzić i to bez ryzyka. Warto jednak zdecydować się na współpracę z autoryzowanym punktem Interhandler, który w sprzedaży ma wyłącznie działające, przetestowane i przygotowane do dalszej eksploatacji urządzenia. Dzięki pomocy specjalistów znalezienie odpowiedniej koparko-ładowarki w założonym budżecie nie będzie stanowiło problemu.

Pozostawienie sprzętu w rozliczeniu

Użytkujesz koparkę, którą chcesz wymienić na nową? Nie musisz oszczędzać ani zaciągać kredytu, ponieważ dogodną opcją jest pozostawienie sprzętu w rozliczeniu. Po oszacowaniu jego wartość, specjaliści przedstawią Ci wycenę i za dopłatą zaproponują nowy sprzęt budowlany.

Może się okazać, że zamiast 200 tysięcy złotych zapłacisz tylko połowę. Warto rozważyć tę ofertę szczególnie na etapie modernizowania swojej floty pojazdów ciężkich i chęci dopasowania jej do aktualnych wymogów środowiskowych lub zwiększenia wydajności oraz komfortu codziennej pracy.