Charakterystyka agregatów prądotwórczych JCB

2 min
Charakterystyka agregatów prądotwórczych JCB

Agregaty prądotwórcze są niezależnym źródłem energii elektrycznej. Działają bez względu na to, czy w pobliżu znajduje się źródło prądu – wytwarzają go same. Z tego względu mobilne urządzenia są często wybierane przy realizacji inwestycji drogowych lub budowlanych. Sprawdzą się nie tylko w plenerze. Poznaj ich charakterystykę zanim wybierzesz produkt najlepszy dla swoich potrzeb.

Interhandler dostępne są generatory prądu marki JCB. To urządzenia występujące w wielu opcjach. Różnią się sposobem zasilania (diesel/benzyna), a także mocą. Paliwo jest spalane przez silnik spalinowy, a następnie, w czasie ruchu obrotowego prądnicy, powstaje energia elektryczna. W ostatnim etapie produkcji, tj. w falowniku generuje się prąd, który bezpośrednio można wykorzystać do zasilania maszyn czy elektronarzędzi.

Rodzaje agregatów prądotwórczych JCB

JCB oferuje szeroki wybór agregatów prądotwórczych, nadających się do zasilania elektronarzędzi oraz maszyn budowlanych. Podział generatorów uwzględnia modele otwarte i zamknięte wyposażone w silniki benzynowe (cztero- i dwusuwowe) lub diesel.

W sprzedaży są podstawowe wersje agregatów, które poradzą sobie z obsługą narzędzi ręcznych, takich jak wiertarki czy szlifierki. Do ich zasilania wystarczą sprzęty o mocy 1000W. Dla większych potrzeb producent przewidział bardziej zaawansowane modele o mocy wynoszącej 1500W i więcej. Dobierając moc urządzenia do konkretnych zadań, trzeba mieć na uwadze, że w momencie rozruchu zasilany sprzęt pobiera nawet trzy razy więcej energii niż wynosi moc znamionowa.

Zalety generatorów JCB

Bez względu na rodzaj agregatu JCB, jaki wybierze inwestor, może on oczekiwać, że zyska wysokiej klasy sprzęt, pracujący stabilnie i niezawodnie. Produkty mają nie tylko bogate wyposażenie zgodne z aktualnymi standardami, ale też solidne konstrukcje nadające się do użytku na zewnątrz. Zaletą jest to, że generatory odpalają bez problemu nawet w niskich temperaturach oraz mają optymalnie dobraną moc względem masy silnika.

Ceny najprostszych generatorów zaczynają się od około 30 tysięcy złotych. Modelem z tej półki cenowej jest agregat prądotwórczy JCB G22Q (G22Q) o mocy 17,6 KW oraz 4-cylindrowym silniku. Najbardziej zaawansowany w tej kategorii produkt kosztuje około 307 tysięcy złotych.

Generator prądotwórczy G330 -300 KVA (321/00039) oferuje bardzo dobre wyposażenie, dużą moc i niezawodną, stabilną pracę nawet w trudnych warunkach. Kupując za pośrednictwem sklepu online można wygodnie porównać poszczególne modele, a nawet zamówić je z dostawą do domu.