Zastosowanie wózka widłowego Teletruk na hali produkcyjnej i magazynowej

2 min
Zastosowanie wózka widłowego Teletruk na hali produkcyjnej i magazynowej

Na halach produkcyjnych, w magazynach i na budowach — wszędzie tam, gdzie priorytetem jest bezpieczna, wydajna praca sprawdzi się wózek widłowy Teletruk. Z powodzeniem wykorzystasz go do prac załadunkowych i rozładunkowych, ale też szeregu innych. Taką możliwość stwarza m.in. napęd na cztery koła czy obrót wideł o 111 stopni. Poznaj bliżej maszynę JCB.

Brytyjskie przedsiębiorstwo po raz kolejny udowadnia, że potencjał wózków widłowych nie został do tej pory w pełni wykorzystany. Projektując Teletruk, odpowiedziało na potrzeby firm, które chcą usprawnić realizację zadań na halach produkcyjnych i magazynowych. Wielozadaniowość, a do tego ekonomiczna praca i wysoki poziom bezpieczeństwa — zobacz, co oferuje to urządzenie.

Jakie zadania wykonuje Teletruk?

Teletruk to wózek widłowy, który w każdej chwili możesz zmienić na mini koparkę. To zasługa hydraulicznego szybkozłącza pozwalającego na ściągniecie wideł i montaż łyżki — bez wychodzenia z kabiny. Tym samym maszyna JCB realizuje zdecydowanie więcej zadań niż inne z tej samej klasy:

  • załadunek i rozładunek z jednej strony ciężarówki, gdy ta zaparkowana jest np. przy ścianie,
  • ciągnięcie ładunków o masie 4 ton,
  • podnoszenie ładunków, które upadły,
  • upychanie lekkich odpadów w kontenerze,
  • napełnianie worków kruszywem,
  • sięganie po materiały ustawione w głębi (drugi, trzeci rząd).

Te zadania są realizowane każdego dnia na placach budowy, w centrach dystrybucji, w halach produkcyjnych oraz magazynach. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego wózka widłowego praca Twoich operatorów stanie się bardziej wydajna, komfortowa oraz bezpieczna.

Funkcje wyróżniające Teletruk

Na tle innych wózków widłowych Teletruk wypada bardzo dobrze. Tym, co wyróżnia maszynę JCB wśród konkurentów, jest przede wszystkim wysięgnik teleskopowy pozwalający na swobodne podnoszenie ładunków do maksymalnej wysokości. Problemem nie jest też sięganie do przodu — nad prawidłowym przebiegiem operacji czuwa autorski system kontroli ruchu.

Nieocenionym wsparciem w pracach magazynowych jest też doskonała widoczność, jaką zapewnia innowacyjna konstrukcja. W tym wózku wysięgnik znalazł się z boku, aby za przednią szybą rozpościerał się niczym niezakłócony widok.


Jak wiadomo, wózki widłowe pracują nie tylko na halach, ale też poza nimi. Teletruk również w tym obszarze jest niezawodny. W opcji z napędem na cztery koła może nawet pokonywać wzniesienia, których kąt nachylenia wynosi 21%! Warto wspomnieć o wyposażeniu w hydrostatyczny układ napędowy.

Polecane artykuły

Szukasz nowej maszyny, lecz nie wiesz jaki model sprawdzi się najlepiej? Interhandler Ci pomoże!
przeczytasz w 2 minuty

Szukasz nowej maszyny, lecz nie wiesz jaki model sprawdzi się najlepiej? Interhandler Ci pomoże!

Zakup maszyny budowlanej, drogowej czy rolniczej zazwyczaj poprzedzany jest wielogodzinnymi poszukiwaniami oraz porównaniami. Zwracasz uwagę na wyposażenie, parametry techniczne, osiągi, wreszcie cenę i zakres ochrony gwarancyjnej. Wiemy, że podjęcie decyzji nie jest łatwe, dlatego oferujemy Ci nasz ...

Poznaj najnowsze koparki JCB – 3CX Stage
przeczytasz w 2 minuty

Poznaj najnowsze koparki JCB – 3CX Stage

JCB – 3CX Stage V to najnowsza gama koparko-ładowarek, które w tym sezonie pojawiły się w ofercie sklepu Interhandler. To oferta szczególnie zasługująca na uwagę, z racji ulepszonej konstrukcji wpływającej na poprawę komfortu operatora. Nie bez znaczenia są też warunki jej zakupu, czyli rozszerzona ...

Jakie są korzyści z użytkowania ładowarki kołowej JCB 437?
przeczytasz w 2 minuty

Jakie są korzyści z użytkowania ładowarki kołowej JCB 437?

Popularne na wielu placach budowy nowoczesne ładowarki kołowe marki JCB, takie jak model 437, to wysokiej klasy maszyny, których wybór niesie za sobą wiele korzyści. Zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających zadaniach i eksploatacji w trudnych warunkach terenowych. Pozwalają na komfo ...