Na czym polega system zdalnego monitoringu maszyn JCB LiveLink?  

2 min
Na czym polega system zdalnego monitoringu maszyn JCB LiveLink?  

Nowoczesny system zdalnego monitoringu autorstwa marki JCB pozwala na sprawniejszą obsługę maszyn oraz zwiększa bezpieczeństwo operatorów. LiveLink powstał z myślą o użytkownikach, którzy chcą pracować wydajniej przy jednoczesnym zmniejszaniu kosztów eksploatacji urządzeń. Czy to możliwe? Okazuje się, że tak — przy pomocy zaawansowanych technologii i inteligentnych rozwiązań.System LiveLink jest dedykowany posiadaczom maszyn marki JCB — koparekkoparko-ładowarek, WLS, ADT oraz innych. Pomaga użytkownikom w monitorowaniu procesów, udostępniając szereg przydatnych informacji — o lokalizacji urządzenia, poziomie paliwa czy konieczności skorzystania z serwisu.

Czym jest LiveLink? 

LiveLink został zaprojektowany przez specjalistów JCB. Jest obsługiwany w sposób zdalny — zbiera dane z różnych maszyn i gromadzi je w jednym miejscu. Tym samym pozwala analizować przebieg ich pracy, aby w przyszłości łatwiej było planować przeglądy i optymalnie wykorzystywać potencjał flory pojazdów ciężkich. 

Jakie dane przekazuje LiveLink? 

Dostęp do zgromadzonych informacji uzyskujesz ekspresowo za pośrednictwem urządzeń mobilnych — laptopa, smartfona, tabletu. Wystarczy 30 sekund, aby dane z maszyny trafiły na Twój nośnik. 

System LiveLink gromadzi dane dotyczące:

  • bieżącej lokalizacji,
  • krytycznych ostrzeżeń,
  • historii przeglądów,
  • liczby przepracowanych godzin i wyświetlanych komunikatów,
  • poziomu paliwa.

Dodatkowo ma kilka przydatnych funkcji jak choćby aktualna strefa Geofence czy mapa zaciągnięta z aplikacji Google.

Zalety zdalnego monitoringu maszyn

Korzystanie ze zdalnego monitoringu maszyn pozwala użytkownikom pozbyć się wielu problemów, które towarzyszyły ich wcześniejszej pracy. Przede wszystkim sprawia, że masz całkowitą kontrolę nad urządzeniem. Lepiej nadzorujesz swój tabor — jego stan techniczny oraz lokalizację. 

Dane, które pozyskujesz za pośrednictwem LiveLink, są niezbędne do poprawiania efektywności pracy, co z kolei wpływa na oszczędności firmy i racjonalne gospodarowanie zasobami. Przyczynia się też do lepszego zabezpieczenia ludzi oraz mienia. Jak?

System wysyła komunikaty, gdy maszyna opuści ustaloną strefę eksploracji lub zostanie uruchomiona po godzinach pracy. Dzięki wyświetlaniu bieżącej lokalizacji możesz na bieżąco kontrolować jej położenie oraz trasę, jaką pokonuje kierowca.

Fakt, że posiadasz tego typu rozwiązanie w swojej flocie, ma znaczenie też dla ubezpieczyciela — może pozytywnie wpłynąć na ocenę ryzyka. W praktyce oznacza to obniżenie składki obowiązkowego ubezpieczenia nawet o 10%!