WASTE
& RECYKLING

JCB przykłada ogromną uwagę do dbałości o środowisko naturalne, oprócz wielu rozwiązań zmniejszających emisję spalin czy poziom hałasu wydzielanego do otoczenia projektujemy również specjalne wersje maszyn do pracy np. na składowiskach śmieci czy sortowniach odpadów.

ZADAJ PYTANIE SPECJALIŚCIE

MASZYNY WASTE & RECYKLING

KOPARKI KOŁOWE PRZEŁADUNKOWE JCB

KOPARKI KOŁOWE
PRZEŁADUNKOWE


Branża odpadów i recyklingu to ogromna gałąź gospodarki, która nie może obejść się bez odpowiedniego do stawianych przed nią zadań, sprzętu. Każda maszyna, zaangażowana w procesy odzysku i likwidacji odpadów musi spełniać szereg rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa, wytrzymałości, wydajności i komfortu użytkowania. Nasza oferta spełnia je wszystkie!

Numer jeden – ładowarka

Bezsprzecznie alfą w gwiazdozbiorze sprzętu do zadań, związanych z obrotem odpadami, jest, odpowiedniej mocy i wydajności ładowarka. W naszej ofercie znajdują się maszyny JCB o mocach silników od 109KM do astronomicznych 285KM i standardowymi pojemnościami łyżek od 1,4 do aż 3,5m3. Te wyjątkowe urządzenia, wyposażone w kabinę Command Plus, umożliwiają bezpieczną i wygodną pracę w trudnych warunkach recyklingu, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom ergonomii i doskonałą widocznością we wszystkich kierunkach. Ładowarki JCB to także bliskie doskonałości silniki z wysokociśnieniowym wtryskiem common rail i turbosprężarką o zmiennej geometrii. Zwrotność, wydajność i operatywność ładowarki JCB sprawiają, że nie obejdzie się bez jej pomocy żadna firma z branży waste & recycling.

Koparka kołowa – drugi pilot

Firmament sprzętu doskonałego w recyklingu uzupełnia koparka kołowa. Wyposażona w automatyczne złącze oraz akcesoria w postaci chwytaków, nożyc i łyżek, jest nie do pobicia w przeładunkach i wstępnej obróbce złomu, tworzyw sztucznych, opon i odpadów belowanych. Proponujemy do tych zadań koparki Hydradig 110 oraz JS20MH, zaprojektowane od podstaw z uwzględnieniem wymagań klientów w zakresie ergonomii, stabilności i manewrowości, widoczności a w konsekwencji – bezpieczeństwa i wydajności pracy.

Małe urządzenia transportu bliskiego – drobni pomocnicy o ogromnych możliwościach

Nieodzownym sprzętem w branży waste & recycling są małe i średnie urządzenia transportu bliskiego. Przedstawiamy klasę maszyn przeładunkowych JCB, reprezentowaną przez:

  • ładowarki burtowe JCB z jednoczłonowym wysięgnikiem Powerboom – szybkie, zwinne, małe pojazdy do przeładunków aut z dostępem bocznym, przewozu bel i części utylizowanych maszyn, drewna w miejscach niedostępnych dla większych pojazdów JCB,
  • ładowarki teleskopowe JCB – jedne z bardziej uniwersalnych pojazdów, które wzmocnione urządzeniami peryferyjnymi, podłączonymi do hydrauliki maszyny, mogą transportować odpady i wstępnie je rozdrabniać,
  • koparko-ładowarki JCB 5CX WASTEMASTER oferowane, jako maszyny dostosowane do trudnych warunków recyklingu, poprzez wyposażenie w osprzęt, umożliwiający ekstremalne wykorzystanie jej możliwości operacyjnych,
  • wózki widłowe JCB teletruk przeznaczone do prac załadunkowych i rozładunkowych w halach przetwórstwa odpadów.

Wszystkie pojazdy i urządzenia JCB dedykowane dla branży waste & recycling, zostały zaprojektowane nie tylko pod kątem wydajności, ergonomii i bezpieczeństwa, ale także z uwzględnieniem wszelkich możliwych uproszczeń i ułatwień procedur serwisowych czy wymiany podzespołów. Dokonując zakupu maszyn JCB dla przetwórstwa odpadów, zyskuje się spokój i satysfakcję z dobrze zainwestowanych pieniędzy.