FASTRAC 4160

JCB Fastrac 4160 jest całkiem nową generacją ciągnika, gdzie osiągi i wydajności wkraczają na nowe poziomy przy bezproblemowym sterowaniu, z większymi prędkościami roboczymi, licznymi punktami zawieszania osprzętu i unikalnym pełnym niezależnym, samopoziomującym zawieszeniem.

Konstrukcja oparta jest o 25-cio letnie doświadczenia w dochodzeniu do unikalnych właściwości i możliwości JCB Fastrac, takich jak jednowymiarowe koła, rozkład masy 50/50 i hamulce tarczowe na wszystkie koła z ABS. Z niezrównaną wydajnością, wszechstronnością, komfortem, bezpieczeństwem i możliwościami serwisowania.

JCB Fastrac 4160 jest bez wątpienia ciągnikiem z wszystkim, czego mógłbyś potrzebować.

 • Bardziej wydajne, komfortowe i bezpieczne od typowych ciągników.

 • Nowa skrzynia biegów CVT z płynnym przyspieszaniem i dostarczaniem mocy

 • Nowa kabina CommandPlus z niezrównanym komfortem i ergonomią.

 • Samopoziomujące, w pełni niezależne zawieszenie wszystkich kół daje niezrównany komfort i osiągi.

 • 6-cio cylindrowy silnik o pojemności 6.6 l o maksymalnej mocy 175 KM (130 kW) i momencie 750 Nm

 • Tylny pokład zwiększa możliwości przewozu ładunków i wydłuża czasy między kolejnymi załadunkami materiałów roboczych

ZADAJ PYTANIE SPECJALIŚCIE

CIĄGNIK ROLNICZY FASTRAC JCB 4160

0 KM
Maksymalna moc silnika
0 km/godz
Maksymalna prędkość jazdy
0 Nm
Moment

JCB Fastrac 4160 jest doskonale dobrany do szerokiej gamy aplikacji w pracach na użytkach zielonych, na gruntach ornych, w transporcie i hodowli zwierząt. Nie szukaj lepszego zwrotu inwestycji.

Porównaj maszyny Fastrac w typowymi ciągnikami a stwierdzisz, że maszyny JCB są szybsze w terenie, mają większy udźwig, krótsze czasy zawracania na uwrociach i są szybsze w transporcie, co potencjalnie daje oszczędności kilku dni roboczych w skali roku.

Zawracanie na uwrociach jest znacznie szybsze dzięki kierowaniu na wszystkie koła i minimalnemu promieniowi skrętu poniżej 10m.

Na tylnym pokładzie można przewozić dodatkowo 2.25 m3 ziarna, by ograniczyć przerwy na napełnianie siewnika do jednej dziennie. Umieść zasobnik siewnika na przedzie, aby zapewnić wyjątkowy udźwig, rozkład masy 50/50 i możliwość stosowania różnych agregatów bron aktywnych z siewnikami.

Wykorzystuj tylny pokład o nośności 4 t do przewożenia 2.5 ton nawozów sztucznych, by poprawić rozkład masy i zapewnić obsianie dodatkowo 10 ha pola między kolejnymi napełnieniami rozsiewacza. To, w połączeniu z szybszymi powrotami do bazy w celu pobrania ładunku nawozów pomoże uzyskać dziennie dodatkowe godziny efektywnej pracy.

Z tymi ciągnikami możesz osiągnąć o 2/3 większą pojemność opryskiwaczy, rezygnując z zawieszanych opryskiwaczy 1500l na rzecz półzawieszanych 2500l. Inna możliwość to jeszcze większy zbiornik do 4000l, zawieszany z przodu.

Nowy sześciocylindrowy silnik Sisu 6.6l Tier 4 Final, znany z oszczędnego zużycia paliwa, zapewnia maszynom JCB Fastrac 4160 maksymalną moc 175 KM (130 kW) i moment 750 Nm. Cały układ napędowy dużą moc na niskich obrotach, optymalizując osiągi i wydajność.

Nowa skrzynia biegów CVT zapewnia optymalne wykorzystanie mocy i momentu, z płynnym przyspieszaniem i dostawą mocy, idealnymi prędkościami w każdej sytuacji i ultraprecyzyjną kontrolą prędkości w pracach, wymagających wyjątkowej jakości sterowania dla wszelkich zawieszanych urządzeń.

Możesz dostosować strategię sterowania skrzyni biegów i silnika używając sterownika Fastrac z ekranem dotykowym – ustawić priorytety mocy i wydajności, oszczędności paliwa, ustawić stałe obroty silnika / WOM lub paliwooszczędny tryb jazdy po drogach.

Funkcja “Active Traction” dostosowuje moment wyjściowy Twojego ciągnika tak, by utrzymywać przyczepność kół i zapewnić maksymalna siłę uciągu przy minimalnym zużyciu opon.

System kontroli spalin SCR i płyn Adblue używane w tych ciągnikach to technologia oszczędzająca paliwo, wypróbowana i przebadana w innych modelach zakresu JCB Fastrac.

JCB Fastrac są szybkie na drogach i w terenie przy niskich obrotach silnika: przejazd z prędkością 60 km/godz przy 1600 obr/min lub jazda z maksymalna oszczędnością paliwa z prędkością 50 km/godz przy 1400 obr/min (zależnie od opon).

Unikalne, tylne zawieszenie samopoziomujące maszyn JCB Fastrac 4160 jest obecnie połączone z nowym przednim systemem hydraulicznym, który utrzymuje prawidłową wysokość jazdy w każdym przypadku zawieszenia osprzętu. Zawieszane urządzenia są również chronione przez ten system, amortyzujący je w razie udarów i wstrząsów.

Aktywne zawieszenie szybko reaguje na doczepienie osprzętu mocowanego na zaczepie lub na półzawieszany opryskiwacz / rozrzutnik, przywracając wysokość jazdy, trakcję kół i stabilność dzięki sztywniejszej reakcji, aby przenieść dodatkowe obciążenie.
W miarę opróżniania zbiornika opryskiwacza lub skrzyni siewnika albo po opuszczeniu pługa / kultywatora na ziemię, zawieszenie Fastrac 4160 kompensuje te zmiany, utrzymując ciągnik, kierowcę i osprzęt w poziomie.

Opcjonalne, zaawansowane dwustopniowe zawieszenie posiada duże podzespoły z adaptacyjną kontrolą ciśnienia i tłumienia. Stabilność, kontrola, komfort jazdy i obsługa – ustalają nowe standardy dla ciągników. Możesz też obniżyć swój ciągnik, aby zdjąć zawieszony opryskiwacz, rozrzutnik lub wielkowymiarowy zasobnik.

Płynnie poruszające się podwozie stanowi stabilną platformę do oprysków i rozsiewania nawozów ze stałą wysokością roboczą i z dużymi prędkościami roboczymi. Wyjątkowe, aktywne poziomowanie poprzeczne zapewnia maksymalną stabilność zwłaszcza w trudnym terenie.

Ponieważ maszyny JCB Fastrac mogą legalnie jeździć szybciej po drogach, zostały wyposażone w wysokosprawne hamulce tarczowe i ABS, co gwarantuje niezmienną siłę hamowania.

JCB Fastrac 4160 jest wśród ciągników odpowiednikiem słynnego uniwersalnego noża armii szwajcarskiej, małą, lecz mocną maszyną. Wykorzystując pięć pozycji dla zawieszanych urządzeń może wykonać więcej operacji w jednym przejeździe.

Maksymalny dopuszczalny ciężar pojazdu dochodzi do 30000 funtów (zależnie od kraju / konfiguracji), z możliwością zabierania na tylny pokład ładunku do 8800 funtów. Jak widać, te ciągniki mogą przewozić więcej ładunków, z większymi urządzeniami zawieszanymi i przy mniejszej ilości załadunków materiałów roboczych.

Nowy system hydrauliczny o stałym ciśnieniu, z przepływem na żądanie gwarantuje dostatek oleju hydraulicznego w każdej sytuacji. Osiowa pompa tłoczkowa zapewnia do 39 galonów/min przepływu dla obwodów dodatkowych, podczas gdy oddzielna pompa zębata zapewnia wydzielone zasilanie hydrauliczne do układu kierowniczego.

W Fastrac 4160 jest nowy trzypunktowy zaczep, gwarantujący udźwig do 17600 funtów, z nową geometrią, zapewniającą dużą siłę do podnoszenia dużych urządzeń zawieszanych. Zwiększono obecnie udźwig przedniego zaczepu do 7716 funtów.
Twój dzień roboczy został wydłużony dzięki opcjonalnemu pakietowi lamp roboczych LED, zawierającemu do osiemnastu lamp, zapewniających widoczność w nocy niemal jak za dnia. Lampy LED charakteryzują się małym poborem mocy przy maksymalnej emisji światła a ponadto jest tam też urządzenie automatycznego wyłączania.

Innym sposobem zwiększenia przestrzeni roboczej jest zamówienie wysokiej jakości, w pełni zintegrowanego systemu prowadzenia GPS. Ten system poprawia precyzję, wydajność, koryguje sąsiednie przejazdy i oszczędza energię operatora, a także pozwala na pracę w nocy lub w warunkach złej widoczności.

Przestrzeń, komfort, wygoda – trzy słowa, charakteryzujące nową kabinę CommandPlus w JCB Fastrac 4160. Jest tam o 10% więcej miejsca niż w kabinach konkurencji, a pełnowymiarowe siedzenie instruktora sprawia, że tak kierowca jak i instruktor mają zapewnione bezpieczeństwo i komfort.

Dzięki naszemu nowemu zawieszonemu siedzeniu ustawisz doskonałą pozycję do jazdy. Jest ono w pełni regulowane (podobnie jak kolumna kierownicza) i można je obracać 50 w prawo i 20 w lewo, tak więc sprawdzenie osprzętu zawieszonego z tyłu lub holowanego nie będzie wiązać się z bólem karku.

W tych ciągnikach jest wiele drobnych udogodnień, takich jak instalacja kompatybilna z MP3 i komunikacja Bluetooth. Opcyjny chłodzony schowek jest idealny na długi dzień pracy, a siedzenie instruktora można tak złożyć, że staje się płaskim stołem do posiłków.

Drzwi oszklone do dołu i okna boczne jak również szeroka dolna szyba przedniego okna zapewniają doskonałą widoczność do przodu i do tyłu, co sprzyja szybszej, bezpieczniejszej i wygodniejszej pracy. Jest tam też doskonała ochrona przed słońcem.

Kontrola klimatu zapewnia operatorowi komfort przy każdej pogodzie i szybko czyści szyby z kondensującej się wody. Ponadto otwieranie tylnych okienek zapewnia naturalną wentylację, a opcjonalne stałe okno dachowe wpuszcza więcej światła i poprawia widoczność przy pracach ładowarki.

Wąskoprofilowy panel przyrządów w JCB Fastrac 4160 dostarcza wszelkich niezbędnych informacji i ostrzeżeń, nie pogarszając widoczności do przodu.

ZOBACZ NA YOUTUBE

FINANSOWANIE I GWARANCJA

FORMY OFERTY FINANSOWANIA

JCB FINANCE oferuje finansowanie zarówno w formie
leasingu finansowego jak i pożyczki.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

WARUNKI OFERTY PREMIER COVER

Pakiet przedłużonej ochrony serwisowej może być zawarty na okres do 3 lat lub nawet do 10 000 mth (w zależności od modelu maszyny),.

OCHRONA PREMIER COVER

 • ochrona gwarancyjna producenta bez względu na koszty

 • przeglądy, naprawy wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów

 • gwarancja oryginalnych części i materiałów eksploatacyjnych

 • zmaksymalizowanie czasu pracy maszyny, produktywności, osiągów i opłacalności

 • szansa na zwiększenie ostatecznej wartości maszyny JCB przy dalszej odsprzedaży

MODELE