Prolec jako system bezpieczeństwa maszyny i operatora

2 min
Prolec jako system bezpieczeństwa maszyny i operatora

Rozwiązania Prolec mają na celu poprawienie komfortu i bezpieczeństwa operatora maszyn budowlanych. Znajdują szereg zastosowań w nowoczesnych flotach pojazdów, które pracują przy konstrukcjach napowietrznych czy przenoszeniu ładunków. Dzięki bieżącej kontroli nad przebiegiem procesów można uniknąć ich przeciążenia czy niebezpiecznych kolizji.

Aby skutecznie odpowiedzieć na potrzeby przedsiębiorstw wyspecjalizowanych w konkretnych czynnościach i branżach, system Prolec dostępny jest w kilku wersjach do wyboru.

PME100

System pomaga operatorom oszacować odległość od linii wysokiego napięcia, mostów oraz innych elementów infrastruktury napowietrznej. Usprawnia pracę, czyniąc ją bardziej bezpieczną i możliwą do precyzyjnego zaplanowania. Oszczędność czasu, ale też pieniędzy, dzięki unikaniu kosztownych kolizji pozytywnie wpływa na budżet firmy.

PME200

To aplikacja, która pozwala szacować wagę ładunków, aby zapobiec przeciążeniom maszyn. Dzięki idealnemu dopasowaniu obciążenia roboczego do możliwości sprzętu można zapobiec utracie stabilności czy uszkodzeniom. Poprawiony zostaje komfort operatora i jego bezpieczeństwo.

PME300

To kolejna z wersji systemu, która została zaprojektowana z myślą o operatorach koparek z osprzętem. Jej działanie ukierunkowane jest również na ochronę osób prywatnych znajdujących się w pobliżu robót ziemnych czy drogowych.

PME400

Wirtualny system ma wielotorowe działanie. Sprawia, że użytkownik uzyskuje kontrolę nad wysokością, zasięgiem, a także obrotem łyżki i głębokością wykopów przez nią wykonywanych. Wszystko w celu ochrony operatora maszyny, a także osób w pobliżu jego pola roboczego.

PME500

Technologia wirtualnych ścian zasługuje na szczególne uznanie, jeśli zależy Ci na stabilności maszyny oraz jej bezpieczeństwie. Ryzyko przeciążenia ładunkiem zostaje obniżone do minimum, podobnie jak wzrost kosztów spowodowanych nieefektywną pracą.

PME700

Wersja dedykowana do obsługi maszyn zajmujących się rozbiórkami i wyburzeniami. Te w gruncie rzeczy trudne i niebezpieczne zadania mogą przebiegać sprawniej, dzięki ochronie operatora, zasobów, a także infrastruktury krytycznej.

PMERail

Rozwiązanie współpracujące z programami kolejowymi i obsługą koparek drogowo-szynowych. Opcja kontroli wysokości czy obrotu to tylko niektóre z aspektów, z których może korzystać operator urządzenia.

Dopasowanie odpowiednich wersji systemu Prolec pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa pracy operatora oraz kontrolowanie stanu technicznego maszyn. Warto rozważyć któryś z dostępnych modułów, aby podnieść komfort, a także wydajność codziennych czynności.