telephone
WYŁĄCZNY DEALER
e-sklep
zgloszenie serwisowe
telefon

427

Wiemy, że ładowarki kołowe są kluczowym elementem każdych prac na budowie. Dlatego też nasz nowy model JCB 427 został zbudowany ze szczególnym naciskiem na jakość i niezawodność. Został on również zaprojektowany, aby osiągać doskonałe wyniki w zakresie produktywności, oferując doskonałą wydajność bez czasochłonnej niewygody w postaci filtra DPF.

Być może największą zmianą w tej ładowarce kołowej jest wprowadzenie najnowszej kabiny Command Plus firmy JCB, co w skrócie oznacza najlepszy w swojej klasie komfort, widoczność, ergonomię i ciszę.

Nabywcy mogą oczekiwać również niezrównanych możliwości serwisowych i wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

  • Mocne przeguby i dobrze ustawione siłowniki kierujące

  • Silnik o pojemności 6,7 litra i mocy 158 KM (801 Nm) zgodny z normami T4F/Stage IV

  • Tryb Eco zmniejsza zużycie paliwa, a jednocześnie zachowuje wydajność

  • Komfortowe przez cały dzień środowisko pracy operatora i zawieszenie JCB Smoothride.

  • Uznane w branży komponenty, które zostały starannie dobrane pod kątem najwyższej wydajności i niezawodności

  • Dostępna opcjonalnie 5-biegowa skrzynia biegów z blokadą konwertera momentu obrotowego

zadaj pytanie specjaliście
POBIERZ FOLDER PRODUKTOWY

ŁADOWARKA KOŁOWA JCB 427

0 m3
Standardowa pojemność łyżki
0 KM
Maksymalna moc silnika
0 kg
Maksymalny ciężar roboczy

Funkcja automatycznego biegu jałowego ładowarki kołowej JCB 427 Wastemaster przywraca prędkość obrotową silnika do 700 obr./min. po 30 sekundach bezczynności. Tryb Eco ogranicza prędkość obrotową silnika do 1800 obr./min. w celu zmniejszenia zużycia paliwa. Wydajność pozostaje jednak olbrzymia.

Hydrauliczny wentylator chłodzący automatycznie reaguje na temperaturę otoczenia i dostosowujeprędkość obrotową wentylatora, aby zoptymalizować zużycie energii i zmniejszyć zużycie paliwa. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest niższy poziom hałasu.

Nasza 5-biegowa skrzynia biegów z blokadą momentu obrotowego zapewnia 100% sprawności na biegach od 2 do 5, co zapewnia lepsze zużycie paliwa w tej ładowarce kołowej. Bliższe przełożenia skrzyni biegów zapewniają niższą prędkość obrotową silnika na każdym biegu.

Hamowanie prędkością koła oznacza, że hamulce obracają się z taką samą prędkością jak koła, co przyczynia się do redukcji ciepła i oporu, a także zwiększa ekonomiczność.

Suwak zaworu Unloader w bloku zaworowym sprawia, że ramiona obniżają się pod wpływem grawitacji, co przekłada się na większą wydajność.

Innowacyjne pompy JCB o zmiennym przemieszczeniu zasilają blok zaworowy wykrywający ładunek, który zużywa energię tylko na żądanie, zapewniając precyzyjne i wydajne sterowanie ładowarką.

Zawieszenie JCB Smoothride redukuje wstrząsy ładunku, a tym samym zmniejsza rozlewanie się materiału i naprężenia strukturalne, co z kolei przekłada się na lepszy komfort operatora.

Za pomocą nowoczesnych elementów sterowania Command Plus regulować prędkość jazdy można regulować od wewnątrz kabiny.

W nowej ładowarce kołowej JCB 427 można łatwo dostać się do silnika za pomocą dużej, automatycznie otwieranej maski jednoczęściowej. Dostęp do zbiorników oleju napędowego i DEF jest równie łatwy dzięki zamykanej kratce z tyłu maszyny.

Filtry grzewcze i wentylacyjne są wygodnie umieszczone za zewnętrznym panelem dostępowym. Kontrolę poziomu płynu spryskiwacza, oleju silnikowego i płynu chłodzącego można przeprowadzać, siedząc w kabinie, a wszystkie inne rutynowe kontrole i punkty smarowania znajdują się na poziomie podłoża.

Cyklonowy filtr wstępny wentylatora silnika zapewnia czterokrotnie większą wydajność niż standardowy filtr powietrza. Jest to system o dłuższej żywotności, z mniejszą ilością podzespołów i wyższą wydajnością, który lepiej chroni silnik.

Większość silników Tier 4 Final/Stage IV wykorzystujefiltr cząstek stałych (DPF), którego wymiana może pochłonąć wiele pieniędzy i czasu. Zastosowany tutaj silnik Cummins nie wymaga filtra DPF, co zmniejsza jego koszty serwisowania i eksploatacji.

Dzięki zastosowaniu najlepszych komponentów w ładowarce kołowej JCB 427 (silnik Cummins, przekładnie i osie ZF, pompy Rexroth i bloki zaworowe Parker) długa żywotność to teraz standard.

Wydajna hydraulika z dwiema pompami tłokowymi o zmiennym przemieszczeniu umożliwia wysoką cyrkulację, której prędkość wynosi 264 l/min, co zapewnia krótki czas cyklu i doskonałe możliwości wielofunkcyjne w ładowarce kołowej JCB 427.

6,7-litrowy silnik Cummins QSB osiąga maksymalną moc (133 kW) i szczytowy moment obrotowy (841 Nm) przy niskich obrotach, co zapewnia doskonały czas reakcji. Turbosprężarka o zmiennej geometrii zapewnia zwiększoną wydajność przy niskiej prędkości obrotowej silnika, skracając czas cyklu i zwiększając siłę pociągową.

Wybierz jedną z trzech osi:

› Ze standardowymi mechanizmami różnicowymi do pracy na twardym podłożu.

› Z mechanizmami różnicowymi o ograniczonym poślizgu do pracy na błotnistym terenie o zmniejszonej trakcji.

› Z otwartymi mechanizmami różnicowymi z automatyczną blokadą dyferencjału przedniej osi do pracy w różnych warunkach.

Nie musisz tracić czasu i pieniędzy na wymianę filtrów cząstek stałych (DPF) w tej ładowarce. Jej silnik spełnia normy Tier 4 Final/Stage IV, wykorzystując wyłącznie recyrkulację spalin (EGR) i selektywną redukcję katalityczną (SCR). Poprawia to również zużycie paliwa.

Dzięki możliwości wyboru zaczepów ramion ładowarki, operatorzy mogą ograniczać wysokość ramion ładowarki, powracać do funkcji kopania i funkcji ciągłych. Dzięki temu ładowarka kołowa może poszczycić się zwiększonym bezpieczeństwem i produktywnością.

Innowacyjne elektroniczne zarządzanie pozwala na stopniowe wyłączanie sprzęgła, zapewniając wydajną i produktywną kontrolę ładowarki. Funkcja ta kontroluje siłę pociągową poprzez przekładnie, przekierowując maksymalną moc do hydrauliki ładowarki, zmniejszając równocześnie zużycie hamulców oraz paliwa.

Przegub ładowarki kołowej JCB 427 posiada wytrzymałą skrzynię i sworzeń centralny oraz ponadwymiarową tuleję, a także łożyska stożkowe dwurzędowe na przegubach skrzyni dolnej. Zestaw ten pozwala z łatwością znosić obciążenia pionowe i poziome.

Analiza elementów skończonych, jak również szeroko zakrojone testy wytrzymałościowe i trwałościowe maszyn zapewniają najwyższą wytrzymałość i trwałość konstrukcji. Testy zimnokomorowe gwarantują wydajność rozruchu w temperaturach do -20 °C.

Techniki precyzyjnej obróbki JCB zapewniają wysokie tolerancje i dokładne umiejscowienie sworzni i tulei. Najnowocześniejsze procesy produkcyjne, takie jak obróbka maszynowa, precyzyjna technologia malowania i innowacyjne techniki montażu pozwalają osiągać najwyższy poziom jakości całej konstrukcji.

Masywna tylna przeciwwaga odlewana chroni tylną część ładowarki kołowej JCB 427 (łącznie z tylnymi światłami i pakietem chłodzącym) przed uszkodzeniem. Węże są starannie poprowadzone i zamocowane przez przegub, z dala od miejsc przygniecenia.

Nowe przednie podwozie jest bardziej wytrzymałe niż kiedykolwiek. Zostało ono wzmocnione dodatkowymi żebrami i wspornikami, aby zapewnić maksymalną żywotność. Dodatkową ochronę zapewniają odporne na uderzenia krawędzie i wykończenia błotników.

Ta ładowarka kołowa posiada zintegrowane stalowe zbiorniki płynów, które zapewniają najwyższą ochronę przed wyciekami: jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż zbiorniki z tworzyw sztucznych, które są używane przez niektórych konkurentów.

Konstrukcja ROPS/FOPS na ładowarce kołowej 427 specjalnie została przeprojektowana dla zapewnienia bezpieczeństwa. Słupki mają teraz tę samą szerokość, co tył kabiny, dzięki czemu wnętrze jest przestronniejsze, a przód jest wyposażony w panoramiczną szybę. Przełączniki i dodatkowe elementy sterujące znajdują się teraz na prawym słupku.Do nawigacji po menu obsługi służą dwa kolorowe ekrany LCD, z których jeden może pełnić rolę monitora opcjonalnej kamery cofania. Korzystanie z prostego, dedykowanego interfejsu menu JCB jest łatwe dzięki intuicyjnemu opcjonalnemu kontrolerowi obrotowemu.

Standardowo ładowarka JCB 427 wyposażona jest w podgrzewane lusterka zewnętrzne, które można elektronicznie regulować od wewnątrz kabiny. Dostępne są również lusterka wypukłe, które zapewniają jak najlepsze pole widzenia.

Całkowicie nowy system odpowietrzania wyposażony jest w dziewięć wylotów odmgławiających i sześć nawiewów dla operatora, co zapewnia stałą widoczność i komfort operatora. W systemie tym ograniczono również poziom hałasu.

Wszystkie elementy sterujące zamontowane są na siedzeniu, poruszają się nawet wraz z amortyzacją siedzenia. Można również wybrać system sterowania, który najlepiej będzie pasował operatorom: wybierz pomiędzy konfiguracją jedno- lub wielodźwigniową, lecz każda z nich korzysta z elektrohydrauliki, aby uzyskać najwyższą precyzję.

Po szeroko zakrojonych badaniach nad ergonomią operatora, opracowaliśmy stanowisko sterowania, które oferuje bardzo optymalny układ sterowania dla wielu różnych sylwetek i rozmiarów kierowców.

FINANSOWANIE I GWARANCJA

JCB FINANCE OFERTA
JCB PREMIER COVER

OSPRZĘTY

KOPARKO-ŁADOWARKI JCB

na skróty
nasze oddziały
zgłoszenie serwisowe
Finansowanie

BUDOWNICTWOINNE BRANŹE

SERWIS I CZĘŚCIFINANSOWANIE


PROMOCJE

O NASKONTAKT


INFOLINIA
801 06 07 08
telephone
 INFOLINIA: