Które koparki mogą pracować bardzo w wąskich miejscach?

2 min
Które koparki mogą pracować bardzo w wąskich miejscach?

Praca w wąskich miejscach dla wielu koparek jest niemal niemożliwa. Manewrowanie na mocno ograniczonej przestrzeni wymaga sprzętów o kompaktowych rozmiarach. Kilka ciekawych propozycji prezentuje marka JCB, która od lat trafnie odpowiada na potrzeby swoich klientów. Na mocno zurbanizowanych obszarach, w centrach miast czy na nowoczesnych osiedlach domków doskonale poradzą sobie minikoparki i smukłe koparki kołowe.

Minikoparki JCB – seria Hydradig idealna do miasta

Minikoparki JCB Hydradig to maszyna, bez której trudno sobie wyobrazić pracę w mieście. Gdy musisz manewrować na ograniczonym metrażu albo nie masz miejsca, żeby nawrócić, sięgnij po pojazdy z tej serii. Już nawet najbardziej podstawowy model jak zapewni Ci świetne warunki pracy i wysoki komfort wewnątrz kabiny operatora. Z fotela dobrze widać przestrzeń w promieniu 1 metra, co zdecydowanie poprawia widoczność. W czasie pracy aktywowane są stabilizatory boczne, zapewniające wysoką równowagę maszyny podczas kopania czy przenoszenia. Ogromne znaczenie, zwłaszcza w pracach drogowych ma fakt, że maszyna jest zwrotna – można włączyć tryb jazdy z czterema kołami skrętnymi albo jazdę na ukos. Gdy nie możesz zmienić kierunku jazdy bez zachodzenia na drugi pas – zmień tył maszyny z jej przodem. Pracuj na wąskich drogach i blisko ścian bez ryzyka kolizji.

Minikoparka JCB 8025 ZTS – kompaktowy kształt, standardowa wydajność

Ergonomiczna minikoparki z serii ZTS reprezentuje wszystko to, co najlepsze dla wymagających użytkowników. Dzięki funkcji sterowania wysięgnikiem i obrotem górnej struktury w tym samym czasie urządzenie możesz szybko ustawić w wymaganej pozycji. Minikoparka 8025 ZTS jest też łatwa w serwisowaniu, a dostęp do silników, węży, zaworów i pomp hydraulicznych udaje się uzyskać za sprawą przechylanej kabiny. Co jeszcze liczy się w tego typu maszynie? Fakt, że z łatwością nadaje się do transportowania na przyczepie auta dostawczego, co znacznie zwiększa wydajność przy obsłudze kilku inwestycji równocześnie.

Kompaktowa i prosta – minikoparka JCB 19C-1

Wyobraź sobie minikoparkę, która może pracować blisko ściany czy ogrodzenia, a podczas wykonywania czynności jest szybka i nie zajmuje zbyt dużo miejsca. JCB 19C-1 jest wygodna w eksploatowaniu, a przy tym bardzo zgrabna.

Korzystanie z niej jest maksymalnie bezpieczne nawet na wąskiej przestrzeni, co jest zasługą m.in. danych telemetrycznych prezentowanych w systemie JCB Livelink. Pamiętaj, że innowacyjne koparki do prac w trudnodostępnych miejscach znajdziesz w szerokiej ofercie Interhandler.